Wasz SEKS po porodzie nie jest już taki SAM? Zobacz jak to ZMIENIĆ!

Powrót do życia seksualnego po porodzie może nie być łatwy. Zmiany, które zaszły wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny często rzucają się cieniem na nasze życie erotyczne. A zatem jak zacząć wszystko od nowa? Wystarczy odpowiednio się postarać i dbać o naszą bliskość emocjonalną i fizyczną jeszcze w trakcie ciąży. Znacznie ułatwi to powrót do udanego pożycia po narodzinach dziecka.

W okresie karmienia na nasze życie seksualne mają wpływ hormony. Wytwarzająca się w naszym organizmie prolaktyna odpowiada za produkcję pokarmu, ale niestety niekorzystnie wpływa na nasze libido.  A dochodzące do tego przemęczenie i niewyspanie tworzą mieszankę, która zabija w nas ochotę na zbliżenia. Z hormonami nie wygramy, ale ze zmęczeniem już tak. Wystarczy porządny sen.

Jest to także dobry moment by zadbać o własne ciało. Delikatny wysiłek fizyczny, odpowiedni do naszego stanu wzmocni nasz organizm, poprawi samoocenę i poprawi nasze libido. Ważnym elementem będzie też rozmowa z partnerem o powrocie do współżycia. Wspólnie łatwiej wypracujecie metody, by znów cieszyć się swoją bliskością.

Często na życie seksualne po porodzie wpływają czynniki czysto fizyczne. Napięcie śluzówki czy brak odpowiedniego nawilżenia pochwy mogą sprawić, że dla kobiet stosunek może być bolesny. Ale z pomocą przychodzą nam lubrykanty na bazie wody, które złagodzą dyskomfort. Jeśli jednak problem nie ustępuje warto udać się do specjalisty. 

Tylko od nas zależy jak będzie wyglądać współżycie po porodzie. 

źródło: twojaantykoncepcja.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

 

Komentarze

Komentarze