Masz więcej niż JEDNO DZIECKO? Możesz przestać udawać! W badaniu przeprowadzonym przez University of California odkryto, że …

…rodzice mają ulubione dziecko i prawdopodobnie jest  to ich pierworodne!

Badania przeprowadzone przez Family Search Group i University of California wykazały, że 74 procent matek i 70 procent ojców przyznało się do posiadania ulubionego dziecka.

W 2005 roku  studium zawierało 384 rodzin i zostało opublikowane w  Journal of Family Psychology, w tym wywiady z rodzeństwem, między którymi  różnica wieku nie była większa niż cztery lata.

Okazało się, że młodsze rodzeństwo na ogół czuło, że najstarsze dziecko było faworytem.

Profesor Katherine Conger, która jest współautorką badania, przyznała, że ​​ona i jej zespół spodziewali się, że będzie inaczej.

„Byłam trochę zaskoczona. Nasza hipoteza głosiła, że ​​starsze, wcześniej urodzone dzieci będą bardziej podatnie na postrzeganie odmiennego traktowania ze względu na ich status jako starszego dziecka w rodzinie.”

Według badań, osiągnięcie pewnych milowych umiejętności i kończenie zadań wcześniej (jak to zwykle robi starsze rodzeństwo), sprawia, że ​​najstarszy jest bardziej pewny siebie i asertywny niż ich młodsze rodzeństwo.

Pierworodne dzieci również uważały, że otrzymywały uprzywilejowane traktowanie, ponieważ ich „osiągnięcia” znaczyły więcej dla ich rodziców, po prostu dlatego, że po raz pierwszy doświadczali takiej rodzicielskiej dumy.

 

DB

Źródło: indy100.com

Foto: msutoday.msu.edu

Komentarze

Komentarze