Wielka AWANTURA MATEK na Instagramie! Wszystko przez… DZIECIĘCE BODY!

Zdjęcie przedstawiające dziecięce body, na których widnieje napis  „Człowiek karmiony piersią” stało się powodem do ogromnej kłótni Instagramowych matek. Co tak zdenerwowało niektóre panie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Foto zostało zamieszczone na Instagramie Agaty Aleksandrowicz. Jak się okazuje, ubranka finansowane są przez Narodowy Program Zdrowia. Zdjęcie stało się kością niezgody między matkami karmiącymi oraz tymi, które z pewnych przyczyn nie mogą karmić swoich pociech metodą naturalną. Według nich taki napis to swego rodzaju marginalizacja.

„Jezu jakie znakowanie dzieci. Jak znakowanie bydła. Kto lepszy a kto gorszy. To i tak nie ma żadnego znaczenia dorosłym życiu. Ja jestem wykarmiona butlą i nie mam żadnych alergii ani cukrzycy. Niż nikim w życiu nie rozmawiałam „hej jak cie matka wykarmiła”, bo to brak ogłady i klasy, tak jak dowartościowywanie się kosztem dzieci karmionych mm. Przykro aż patrzeć ze osoba o dużym zasięgu przyczynia się do szerzenia niechęci wobec kobiet karmiących mm”- napisała jedna z komentujących pań.

Wśród obserwujących znalazły się również te, które absolutnie nie widzą nic złego w napisie „Człowiek karmiony piersią”.

„Te body nie są aby kogoś dzielić. To wy się dzielicie, bo robicie problemy z d***. Na rynku masz cała masę rzeczy dedykowanych dla matek karmiących i drugie tyle dla matek karmiących butlą. Proponuje dojrzeć do tego”- napisała obserwująca profil.

„Wpadłam poczytać komentarze i się nie zawiodłam… Serio ludzie mają ból 4 liter przez napis na bodach ? Popatrzcie w około ile jest bodow, bluz, koszulek z butelkami, ile jest reklam mm w tv dla dzieci. Może jakaś petycja żeby zniknęły wszystkie napisy na bodach? „Mam najlepszego tatę na swiecie” no jak można dać taki napis? Przecież dziecko obok w wózku może tego taty nie mieć, no cóż za podział, jak tak można? Tak dzielić społeczeństwo? Robienie takiej burzy przez body… No świat się kończy… Napisałam to ja mama karmiąca mm, nie czująca się gorsza od mam KP, zdając sobie sobie sprawę z tego że karmiłam gorszym mlekiem. Pozdrawiam”- dodała inna internautka.

Człowiek karmiony piersią, body dziecięce, Instagram

Zobacz też: Ciężarna kobieta URODZIŁA DZIECKO NA PODŁODZE W PRZYCHODNI. Gdzie byli lekarze?

Źródło: Instagram @ hafija_matka_karmiaca

Źródło zdjęcia: Instagram @ hafija_matka_karmiaca

Komentarze

Komentarze