Czy wiesz, że kwas tłuszczowy Omega 3 może zwiększyć IQ dzieci? Potwierdzone badaniami! To co, na kolacje dziś ryba?

Nowa metaanaliza, opublikowana w ” Perspektywach na temat nauk psychologicznych”, pokazuje, że uzupełnianie olejów rybnych podczas ciąży i we wczesnym dzieciństwie może przyczynić się do poprawy wyników IQ. Naukowcy z New York University w USA opracowali wyniki poprzednich badań i odkryli, że suplementacja może zwiększyć IQ dziecka o ponad 3,5 punktu.

Celem tej metaanalizy było zrozumienie natury inteligencji i sposobu jej pielęgnowania na każdym etapie rozwoju. Uczestnikami badań były ciężarne matki i dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Ustalenia wykazały, że dzieci, które otrzymywały wyższe poziomy niezbędnych kwasów tłuszczowych, w czasie ciąży lub we wczesnym dzieciństwie, miały wyższe wyniki IQ niż dzieci, które ich nie miały.

Eksperci uważają obecnie, że oleje rybie mogą być jedną z najskuteczniejszych metod zwiększania inteligencji i wydajności dzieci w szkole.

Ludzki mózg przeżywa w ciągu ostatniego trymestru ciąży wzrost, który trwa przez kilka pierwszych lat życia. Ten okres szybkiego wzrostu wymaga dużych ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 do wspierania budowy tkanek w celu zdrowego rozwoju mózgu. Badania sugerują, że te kwasy tłuszczowe są podstawą rozwoju komórek nerwowych i są niezbędne dla optymalnego wzrostu i funkcji mózgu.

Organizm nie może wytwarzać niezbędnych kwasów tłuszczowych, dlatego należy je dostarczać poprzez dietę lub suplementację. Eksperci sugerują, że jest to szczególnie ważne podczas ciąży, karmienia piersią i wczesnego dzieciństwa.

Inne badania wykazały wcześniej, że oleje z ryb mogą również pomagać dzieciom z trudnościami w uczeniu się, takimi jak dysleksja, ADHD i dyspraksja. Badania te wykazały znaczną poprawę umiejętności czytania, pisania i liczenia dzieci po uzupełnieniu olejami rybnymi przez dłuższy czas.

 

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: pixaby.com

Komentarze

Komentarze