Włochy RATUJĄ wakacje 2020! Chcą zainstalować na plażach…

Włochy zastanawiają się, jak uratować sezon wakacyjny 2020. Firma z Rimini proponuje zainstalowanie na plażach specjalnych boksów z pleksi…

Urlop we Włoszech

Wakacje nad morzem to dla Włochów rzecz święta. Jak ma być teraz, podczas nakazu utrzymywania odstępów i noszenia maseczek? Czy koronawirus zniweczy ludziom całą frajdę plażowania?

Kreatywność zapisana we włoskim DNA zaczęła kwitnąć.

„Dostajemy mnóstwo absurdalnych propozycji, jak można by uratować sezon” – mówi Mauro Vanni ze zrzeszenia dzierżawców plaż w Rimini w rozmowie z agencją DPA.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

wakacje
Unsplash

Boksy z pleksi

Niektóre firmy chcą budować boksy z pleksi, odgradzające leżanki na plaży, inni chcą prowadzić tunele do plaży, które byłyby ciągle dezynfekowane. Są to śmiałe, ale nierealistyczne propozycje, bo jedno jest pewne: tak długo, jak nie będzie można się do siebie zbliżyć, nie ma co myśleć o wakacjach na plaży.

„Pani z Niemiec nasmarowana olejkiem do opalania, nie będzie chciała leżeć na plaży w maseczce i gumowych rękawiczkach” – wyjaśnia Vanni.

„Jak zdyscyplinować dzieci na plaży, żeby zachowywały dystans? Plaża to miejsce, gdzie ludzie są blisko siebie, gdzie razem się je, żartuje, spędza wspólnie czas” – dodaje.

Czytaj też: Zagraniczne wakacje? O tych kierunkach MOŻESZ JUŻ ZAPOMNIEĆ!

wakacje
Unsplash

Wybrzeże Adriatyku w regionie Emilia-Romania, gdzie leży Rimini, to jeden z popularniejszych regionów turystycznych we Włoszech. Jedna z tamtejszych firm zaprojektowała przeźroczyste bariery plastikowe z dozownikami wypełnionymi środkami odkażającymi. Są też projekty plastikowych przegród między stolikami w restauracjach.

„Telefon dzwoni u nas co pięć minut. Dzierżawcy plaż nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli znów otworzyć interes i zastanawiają się, jak będzie najbezpieczniej” – przyznaje Claudio Ferrari, założyciel firmy Nuova Neon Group, w rozmowie z DPA.

Lecz dzierżawca plaży w Rimini uważa, że nikt nie pójdzie na plażę, kiedy nie będzie się tam czuł bezpiecznie. A to będzie możliwe przypuszczalnie dopiero wtedy, kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa albo lekarstwo na COVID-19.

„Wszyscy mamy nadzieję, że latem będziemy mogli iść na plażę, ale publiczne zdrowie to priorytet” – mówi Lorenza Bonaccorsi z ministerstwa turystyki w rozmowie z publicznym nadawcą RAI.

Z jednej strony turystyka leży na łopatkach, a z drugiej strony nie można sobie pozwolić na żadne błędy.

Czytaj też: TAK Sycylia walczy o turystów! Czegoś takiego JESZCZE NIE BYŁO!

Źródło: DW

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze