Wojska Putina ZABIŁY 38 dzieci. Ich zdjęcia publikuje PIERWSZA DAMA UKRAINY!

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 38 dzieci a 71 zostało rannych. Ten tragiczny bilans co godzinę się powiększa. Pierwsza Dama Ukrainy- Ołena Zełenska zamieściła dramatyczny apel w mediach społecznościowych.

Umierają bezbronne dzieci

Wojska rosyjskie strzelają do ludności cywilnej. Śmierć w wyniku ostrzału, bombardowań ponoszą niewinne dzieci. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło już 38 dzieci, a 71 odniosło rany. Ten bilans codziennie się powiększa. Wczoraj Komitet ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej Rady Najwyższej Ukrainy zaapelował do ONZ i Czerwonego Krzyża o zapewnienie korytarzy humanitarnych w celu ewakuacji dzieci z okupowanych przez putinowskie wojska terenów. Dzieciom grozi śmierć z powodu ostrzału, głodu i tragicznych warunków, jakie zgotował Ukraińcom Putin.

Poniosły śmierć

Ołena Zełenska, Pierwsza Dama Ukrainy w swoich mediach społecznościowych zamieściła kilka zdjęć zabitych przez Rosjan dzieci. Pierwwsza Dama pisała:

Alicja z ukraińskiego miasta Ochtyrka, nie dożyła 8 lat. Zginęła podczas ostrzału wraz z dziadkiem, który okrył ją sobą. Ranny przez ostrzał 18-miesięczny Cyryl z Mariupola został zabrany przez rodziców do szpitala pod ostrzałem. Ale lekarze nie mogli nic zrobić. Polina z Kijowa zginęła podczas ostrzału na ulicach stolicy wraz z rodzicami i bratem. Jej siostra jest w ciężkim stanie.

Ołena Zełenska dalej pisała:

Arsenij 14 lat. Odłamek pocisku trafił go w głowę. Sofijka lat 6. Została zastrzelona w samochodzie wraz ze swoim półtoramiesięcznym bratem, matką, babcią i dziadkiem. Rodzina próbowała opuścić Nową Kachówkę.

Apel Pierwszej Damy

Ołena Zełenska w swoim poście zaapelowała o utworzenie korytarzy humanitarnych. Tylko dzięki nim można ocalić życie najmłodszych. Pisała ;

Ile jeszcze dzieci musi zginąć, aby rosyjskie wojska przestały strzelać i zgodziły się na humanitarne korytarze? Apeluję do wszystkich uczciwych mediów na świecie. Powiedz tę straszną prawdę: rosyjscy najeźdźcy zabijają dzieci. I robią to celowo strzelając do ofiar.

Pierwsza Dama zwróciła się też do NATO. Napisała:

Kraje NATO: wreszcie zamknij niebo przed rosyjskimi samolotami! Uratuj nasze dzieci, aby Twoje jutro nie umarły!

Źródło: Instagram/ Ołena Zełenska

Zdjęcie: Instagram. Ołena Zełenska

 

Komentarze

Komentarze