Wrażliwa cera? Oto najlepsze sposoby jak o nią dbać!

Twoja skóra jest wrażliwa, przesuszona i skłonna do podrażnień? Żeby zapewnić jej odpowiedni zdrowy wygląd i nawilżenie najlepiej sięgnąć po dermokosmetyki, które są łagodne i również bardzo skuteczne.

Diagnoza to podstawa

Czy wiesz jak rozpoznać cerę wrażliwą? Do najbardziej charakterystycznych objawów należy szorstka, sucha i ściągnięta skóra, której powodem jest słabsza bariera ochronna. Ma predyspozycję do podrażnień i zaczerwień, a na bodźce reaguje swędzeniem lub mrowieniem. Jest bardzo wiele przyczyn zewnętrznych i wewnętrznych, które powodują powstawanie cery wrażliwej. Klimatyzacja, warunki atmosferyczne, niewłaściwa pielęgnacja to jedne z czynników zewnętrznych. Wśród przyczyn wewnętrznych znajdują się choroby skóry takie jak atopowe zapalenie, łuszczyca czy też nieprawidłowa praca hormonów, stres i niezdrowy tryb życia.

Znajdź odpowiednie kosmetyki

Dermokosmetyki stanowią bardzo ważną rolę w pielęgnacji twojej wrażliwej i wymagającej cery. Nie podrażniają i nie alergizują skóry, przy czym zapewniają jej ochronę i zatrzymanie wilgoci. Bardzo istotne jest by zawierały one składniki kojące, nawilżające i odżywiające, a za razem były pozbawione sztucznych substancji zapachowych, alkoholu czy również silnych detergentów. Kosmetyk, który jest odpowiednio dobrany powinien być również niekomedogenny, czyli nie powinien powodować zatykania porów skóry.

Pamiętaj o oczyszczaniu skóry

Pamiętaj, że cerę oczyszczamy na noc przed pójściem spać, ale również rano by usunąć z niej nadmiar sebum i zanieczyszczeń oraz odblokować pory. Pielęgnacja staje się skuteczna ponieważ dobrze oczyszczona skóra jest bardziej podatna na działanie substancji zawartych w kremach. Do preparatów, które dobrze oczyszczają należą płyny micelarne, które w przeciwieństwie do mydła nie powodują uczucia ściągania cery.

Nawilżenie twarzy

Oczyszczanie i nawilżanie z pewnością zapewni skórze zdrowy wygląd i komfort. Przesuszona skóra potrzebuje kosmetyków, które zapewnią głębokie i długotrwałe nawilżenie poprzez odpowiedni poziom wilgoci.

Nawilżenie ciała

Częstym przypadkiem u osób o przesuszonej skórze twarzy jest również przesuszenie skóry całego ciała. Tak jak i w przypadku naszej twarzy tak i również w przypadku naszego ciała warto sięgnąć po kremy nawilżające, które pomogą odbudować naturalną barierę ochronną i przywrócą naszej skórze elastyczność.

Czy Ty również borykasz się z problemem wrażliwej cery?

Źródło: wp.pl
Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze