Wspiera prawidłowy ROZWÓJ PŁODU! UDOWODNIONO, że to naturalne ŻRÓDŁO ŻELAZA dla przyszłych matek

Utrzymanie zdrowia przez cały okres ciąży jest niezwykle ważny zarówno dla matki, jak i płodu. Szczególnie istotny element to dostarczanie większej ilości żelaza.

Spirulina (algi morskie) w ciąży z powodzeniem może służyć jako odpowiednie żrółdo żelaza. Zawiera bowiem wysoki poziom biodostępnego żelaza, które jest łatwo wchłaniane przez układ pokarmowy. Żelazo jest niezbędne do tworzenia się komórek krwi. Udowodniono, że spirulinę można stosować do zwalczania anemii z powodu niedoboru żelaza poprzez poprawę poziomu hemoglobiny(szczególnie u młodych dziewcząt i kobiet).

 

Spirulina jest bogactwem witamin z grupy B oraz kwasu foliowego – niezbędnego do prawidłowgo rozwoju płodu. Posiada również źródło karotenoidów, przeciwutleniaczy, takich jak: beta-karoten (witamina A) i zeaksantyna. Zeaksantyna wspiera zarówno wzrok jak i pracę mózgu.

 

ZOBACZ TEŻ:KOLKA U NIEMOWLAKA? 4 proste sposoby, jak ją POKONAĆ

 

Ponadto ta mikroalga jest niezbędna w utrzymywaniu prawidłowej flory jelitowej. Wpływa na zahamowanie wzrostu Candida albicans (drożdżak).  Algi morskie w znacznych ilościach  zawierają witaminę K1 i witaminę K2 , przez co przyczyniają się do prawidłowego krzepnięcia krwi i zdrowych kości.

Z powodzeniem spirulinę można włączyć nie tylko do diety  kobiet w ciąży, ale zarówno dzieci, młodzieży, jak Ji dorosłych. Algi morskie dostępne są w formie sproszkowanej lub jako tabletki.

 

ŻRÓDŁO:ktomalek.pl/ pixabay

Komentarze

Komentarze