Wstrząsający dokument Tomasza Sekielskiego O PEDOFILII W KOŚCIELE KATOLICKIM bije rekordy oglądalności! „Ten temat rozjechał mnie emocjonalnie”- mówi twórca

Tomasz Sekielski urodził się 24 stycznia 1974 roku w Bydgoszczy. Jest polskim dziennikarzem radiowym oraz telewizyjnym, pisarzem oraz reżyserem wstrząsającego dokumentu pt. „Tylko nie mów nikomu” – o pedofilii w Kościele Katolickim. 

Kościół w Polsce miał przez lata niepisany immunitet. Wynikał on z jego roli w obaleniu komunizmu, z tego, że papież był Polakiem, a potem z tego, że ten Polak został świętym. Pewnych pytań nie wypadało lub nie należało zadawać. A jeśli już się zadało, to wypadało zadowolić się każdą odpowiedzią, której Kościół raczył udzielić – tłumaczył w rozmowie z dziennikarką Wprost Tomasz Sekielski.

Dokument dziennikarza wstrząsnął milionami Polaków. Ukazuje przestępstwa, których przez lata dopuszczali się księża Kościoła Katolickiego. Twórca dokumentu przyznaje, że temat był dla niego niebywale trudny i wyczerpujący emocjonalnie.

Ten temat rozjechał mnie emocjonalnie. Historia Anny, o której pani wspomniała, która była wykorzystana seksualnie jako siedmioletnia dziewczynka, historia chłopca, który próbował uciec od księdza, ale zgodził się wyjechać z nim „na wakacje”, kiedy ten groził, że jeśli nie pojedzie, zabierze zamiast niego jego młodszego brata… Te wszystkie rozmowy, także o intymnych szczegółach, były bardzo trudne dla ofiar, ale ja też je odchorowywałem. Wielogodzinne rozmowy o sprawach bardzo osobistych. Myślałem, że więcej nie dam rady. Że powinienem o tym opowiedzieć i zająć się innymi tematami. Ale zgłosiło się bardzo wiele ofiar. Po filmie zgłoszą się zapewne kolejne.-  powiedział w rozmowie z Olgą Wasilewską Sekielski.

Zaledwie dobę po publikacji dokument obejrzało już prawie 4 miliony osób. Dokument „Tylko nie mów nikomu” jest dostępny w serwisie Youtube.

 

Komentarze

Komentarze