Wybrali CÓRCE “zbyt MĘSKIE” imię. Teraz nad nowym, “żeńskim” głowi się SĄD

Przyszli rodzice muszą podjąć niełatwą decyzję o tym, jakie imię nadać dziecku. Niektórzy wybierają spośród tradycyjnych, inni oryginalnych opcji. Trzeba też wziąć pod uwagę obowiązujące w danym kraju zasady.

Istnieją imiona, które można nadawać dziewczynkom i chłopcom. W Polsce jest to Maria, za granicą — Carol.

Męskie imię
Małżeństwo z Francji postanowiło nazwać córkę Liam (jak aktor Liam Neeson). W odpowiedzi na ich decyzję interweniowała prokuratura. Urzędnicy stwierdzili, że jest to zbyt męskie imię, które mogłoby w przyszłości generować problemy odnośnie do płci dziewczynki.

Ich zdaniem nadanie tego imienia obywatelowi płci żeńskiej jest sprzeczne z interesami dziecka. Dziewczynka mogłaby mieć problemy w kontaktach społecznych w dorosłym życiu.

Zgłosili sprawę do sądu. Chcą, aby nakazał im on wybrać inne, żeńskie imię. Jeśli para odmówiłaby realizacji wyroku, imię dla ich córki miałby wybrać sąd.

Rodzice wynajęli prawnika, nie zamierzają poddać się bez walki. Jeszcze nie ustalono daty rozprawy sądowej, która ma dotyczyć imienia dla ich córki.

Polska
W Polsce urzędnik również może odmówić nadania dziecku wybranego przez rodziców imienia. W jakiej sytuacji? Jeśli uzna, że jest ono obraźliwe dla dziecka, ośmiesza go lub szkodzi jego interesowi.

Zobacz też: NAJRZADSZE IMIONA, jakie nadano dzieciom w 2017 r. Ładne?

Źródło: independent.co.uk
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze