Wycofano ZNANY OLEJ! Lepiej wyrzuć go do kosza!

Masz w domu ten olej? Jeśli tak, to jak najszybciej wyrzuć go do kosza!

Wycofany olej

Jak donosi GIS, podjęto decyzję o wycofaniu partii oleju z ryżu MI’RA wyprodukowanego dla Italmex Sp. z o.o. w Ożarowie Mazowieckim. O jakie butelki chodzi? Chodzi dokładnie o 1-litrowe butelki z partii L0041 i z datą minimalnej trwałości do lutego 2022 roku. Jakie są powody tej decyzji? Okazuje się, że…

Ten olej jest skażony!

Okazuje się, że olej został skażony zanieczyszczeniami procesowymi żywności, które powstają w wysokiej temperaturze stosowanej podczas rafinacji oleju. Niestety, powstałe w ten sposób związki wykazują działanie potencjalnie rakotwórcze.

Czytaj też: Użyłeś tego do świątecznych dań? Produkt jest SKAŻONY! GIS wydał ostrzeżenie

olej
GIS

Na oficjalnej stronie GIS-u podano następujący komunikat:

„Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2332 ± 676 μg/kg) oraz estry 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) na poziomie 7551 ± 1510 μg/kg” – podał Sanepid.

 „Italmex Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o stwierdzonej niezgodności w produkcie dobrowolnie przystąpiła do informowania swoich odbiorców o konieczności rozpoczęcia procesu wycofywania produktu z rynku” – dodał.

Oficjalna lista klientów

Producent skażonego oleju przekazał już Państwowej Inspekcji Sanitarnej pełną listę klientów, którzy zakupili od niego ten produkt.

Jeżeli macie ten olej w swoim domu, to polecamy wyrzucenie go do kosza.

Czytaj też: GIS alarmuje! WŁAŚNIE TAK zachorowała 1/3 Polaków…

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Zdjęcia: Pixabay, GIS

Komentarze

Komentarze