Wynalazek z 1938 roku, który zrewolucjonizował kuchnię! Będziecie zaskoczeni!

 1938 rok to czas prawdziwych kuchennych rewolucji. Powstało bowiem coś co totalnie zmieniło wszystkie zwyczaje dotyczące gotowania.  Chodzi oczywiście o  TeflonTM Profile, czyli niezwykle trwałą, innowacyjną powłokę, która przede wszystkim zapobiega przywieraniu naczyń. Jaką spełnia rolę i dlaczego jest tak przydatny?

Marka Teflon™  reprezentuje wysokiej jakości powłoki używane w wielu zastosowaniach. Teflon przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest jego niska energia powierzchniowa, dodatkowo zapobiegająca przyweraniu i odpowiedzialna za obojętność chemiczną zapewniająca bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Bowiem jednym z jego głównych  zastosowań jest branża kulinarna. Otóż dzięki właściwościom powłok przyrządzane dania są smaczniejsze i zdrowsze, a na dodatek łatwiejsze w przygotowaniu. Patelenie z teflonem pomocne są również podczas zmywania, zarówno tego ręcznego jak i za pomocą zmywarki. Co ważne, powłoka pozwala zmniejszyć ilość tłuszczu, a tym samym wspomóc naszą dietę.

źródło: https://www.instagram.com/emaliabelis/

Poza tym, Teflon™ nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia, potwierdzają to liczne organizacje np. FDA). Co więcej, korzystanie z naczyń z powłokami polecają specjaliści od żywienia i organizacje np. American Heart Association.

Oprócz dziedziny kulinarnej  Teflon™ w postaci powłok lub dodatków wykorzystuje się również podczas produkcji  dywanów, odzieży czy tkanin. W kuchni jednak sprawdza się doskonale, więc cieszmy się, że zechciał kiedyś w niej zagościć i zostać aż do dziś!

 

zdjęcie główne: https://www.instagram.com/cookinesi_zoe_torinesi/

Komentarze

Komentarze