Dziecko i Figura

Główna

Wypadają ci włosy? Ten OLEJ jest ulubieńcem gwiazd Instagrama

Od kilku lat wśród blogerek modowych oraz urodowych panuje moda na olejowanie włosów. Polega ono na wsmarowywaniu olejów w skórę głowy i końcówki włosów. Sporą popularnością cieszy się olej musztardowy. Jak działa na nasze włosy i jakie są jego właściwości? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Olej musztardowy wytwarza się z ziaren gorczycy. Stymuluje on wzrost włosów poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi w skórze głowy. Zawiera białko, główny składnik włosów i kwasy tłuszczowe omega-3 – obydwa te składniki odżywiają włosy i stymulują ich porost. Antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości tego oleju zapobiegają wypadaniu włosów i zapewniają, że nasze włosy rosną zdrowo. Oprócz powyższych składników w oleju musztardowym znajdziemy również następujące składniki mineralne – selen, cynk, magnez, żelazo, wapń, beta-karoten i kwasy omega-3. Jest też źródłem witamin z grupy B, a także witamin A, C, E i K.

Stosowany regularnie sprawia, że nasze włosy stają się zdecydowanie grubsze, lśniące i mocniejsze. Olej musztardowy polecany jest również osobom, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów i łupieżem.

Cena oleju musztardowego oscyluje w granicach 10- 20 złotych. To prawdziwy hit! Serdecznie polecamy.

Zobacz też: Te produkty sprawią, że SZYBCIEJ UROSNĄ CI WŁOSY! Sprawdź listę

Źródło zdjęcia: PIXABAY.COM
  
Wyżej