Dziecko i Figura

Główna

Wystrzegaj się TYCH PRODUKTÓW! Twój organizm trawi je najdłużej!

wystrzegaj się tych produktów, niezdrowa żywność, bary szybkiej obsługi

Zastanawialiście się kiedyś, które z produktów spożywczych najdłużej zalegają w naszym układzie pokarmowym? Okazuje się, że te które mają w składzie duże ilości tłuszczu mogą być dla nas najbardziej problematyczne. Poniżej prezentujemy produkty, których lepiej się wystrzegać.

Proces trawienia pokarmów rozpoczyna się w jamie ustnej. To właśnie tam zaczynamy trawić węglowodany. Dokładnie przeżuty i rozłożony pokarm trafia do żołądka, w którym rozkładają się białka. Tłuszcze są najdłużej trawione przez układ trawienny. Ich rozkład rozpoczyna się w jelitach, dzięki żółci wątrobowej.

Organizm ludzki najdłużej trawi pokarmy pochodzenia zwierzęcego. Mamy tu na myśli tłuste produkty, takie jak smalec, boczek, kiełbasy, kaszanki, wątróbki itp. Aby je strawić organizm potrzebuje około 8 godzin!

Trudna do strawienia jest również żywność typu fast food. Niezdrowe, przetworzone cheeseburgery, frytki czy nuggetsy, które możemy kupić w barach szybkiej obsługi rozkładają się w organizmie nawet przez 24 godziny!

W jednym z eksperymentów przeprowadzonym przez naukowców dowiedziono, że po dwóch godzinach zalegania zupki błyskawicznej w żołądku jej stan był bez zmian! Trawienie zupek błyskawicznych zaczyna się znacznie później. Warto więc unikać tego typu produktów.

Zobacz też: NIE DO WIARY! Zobacz co się stanie, gdy zjesz awokado każdego dnia!

Źródło: polki.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com
  
Wyżej