Z zimną krwią zabili dwie MŁODE DZIEWCZYNY! Zwyrodnialcy właśnie USŁYSZELI WYROK!

Rodzice ofiar czekali na ten dzień od dawna. W sądzie zapadł wyrok w sprawie 24-letniego Macieja K. i 48-letniego Sławomira G., którzy dopuścili się morderstwa dwóch dziewcząt.

4 sierpnia 2016 roku w Chałupskach, mieszczących się w gminie Mogilno, 15-letnia Klaudia i 23-letnia Patrycja zostały zwabione przez oprawców do samochodu, a później wywiezione nad jezioro. Maciej K. wraz z drugim mordercą Sławomirem G., najpierw pobili ofiary, a później utopili je w rzece. Miejsce zbrodni było oddalone od przestrzeni mieszkalnej, więc nikt nie miał szansy pomóc ofiarom.

Mordercy usłyszeli właśnie wyrok, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

Oskarżonych Macieja K. i Sławomira G. uznaję za winnych tego, że dopuścili się następujących rzeczy. Działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Klaudii S., zadając uderzenia w obrębie głowy, dokonali jej utopienia, w wyniku czego poniosła śmierć oraz działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Patrycji K., po uprzednim zadaniu uderzeń w obrębie twarzy, dokonali jej utopienia. Za to sąd wymierza karę dożywotniego pozbawienia wolności obu oskarżonym – przemówił do zgromadzonych sędzia Marek Kryś.

Sąd wyznaczył również odszkodowanie dla rodziny zamordowanej Klaudii. Kwota nawiązki ma wynieść 100 tysięcy i 50 tysięcy złotych. Sędzia swoją decyzję uzasadnił tym, że zabójcy wiele razy zmieniali swoje zeznania, obarczali się winą nawzajem, dopuszczali się kłamstw.

To była odrażająca zbrodnia. Trudno mi się mówi. Takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko. Koszmarny brak empatii. Oni postąpili tak, bo było to dla nich w tym momencie wygodne i dlatego otrzymali takie kary – powiedziała prokurator Aleksandra Ziętara.

Zobacz też: 20-letnia MODELKA znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Zabił JĄ ZNAJOMY?

Źródło: Fakt

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze