Dziecko i Figura

DZIECKO

ZĄB UTKNĄŁ JEJ W PŁUCACH. O MAŁO SIĘ NIE ZADŁAWIŁA

ząb

Lekarze uczulają, aby rodzice zwracali większą uwagę i obserwowali bacznie swoje pociechy podczas, gdy u dziecka następuje wypadanie zębów mlecznych.

9-letnia dziewczynka z Turcji miała dużo szczęścia. W nocy wypadł jej mleczny ząb, ale nie udało się go odszukać. Zaniepokojeni rodzice postanowili zabrać dziecko do lekarza. Podejrzewali, że córka mogła go połknąć.

W przypadku wypadających zębów dziecko bardzo często je połyka. W większości przypadków taki ząb przechodzi nienaruszony przez układ pokarmowy, a następnie zostaje wydalony. W tym przypadku było jednak inaczej.

 

Podczas badań lekarz usłyszał szmer w lewym płucu dziewczynki. Zlecił wykonanie badania rentgenowskiego klatki piersiowej. Okazało się, że w oskrzelach tkwi ząb, który dziewczynka straciła w nocy. Podczas snu ząb przedostał się do jej dróg oddechowych. Lekarze, przy pomocy elastycznej rurki, usunęli ciało obce z układu oddechowego.

 

ZOBACZ TEŻ:To wpływa na NISKĄ SAMOOCENĘ dziecka! POD ŻADNYM POZOREM NIE STOSUJ TYCH KAR

Ciała obce w drogach oddechowych częściej są diagnozowane u dzieci niż u dorosłych. Wtedy towarzyszą temu takie objawy jak: kaszel i utrudnione, świszczące oddychanie. Jeżeli ząb dostanie się do płuc może to doprowadzić do zadławienia, a nawet utraty przytomności.

 

Żródło:wpparenting, pixabay

  
Wyżej