Zadbaj o PRAWIDŁOWY ROZWÓJ swojego niemowlaka. Zacznij nosić je w…

Antropolodzy badający sposoby opieki nad dzieckiem na świecie potwierdzają, że w kulturach, w których  metoda ta jest stosowana niemowlaki plączą zdecydowanie mniej.

Badania potwierdzają, że w ciągu doby niemowlęta noszone w chustach płaczą miej o 43 proc., a w godzinach wieczornych nawet o blisko 54 proc. Noworodek przechodzi na świat z naturalnym fizjologicznym zaokrągleniem plecków. Niemowlę ułożone w chuście ma więc prawidłową postawę, która wspiera rozwój kręgosłupa oraz bioder dziecka.

 

Jakie jeszcze są korzyści noszenia niemowlaka w chuście?

Bobas noszony w chuście czuje się częścią świata, ponieważ jest zintegrowany z rodzicem. Dzieci wtedy szybciej uczą się, ponieważ spędzają mniej czasu na płakaniu i marudzeniu. Maluch sam decyduje w którą stronę zwrócić główkę, a gdy się zmęczy oglądaniem,  zwyczajnie zasypia. Niestety w wózku dziecko nie odczuje takiej bliskości.  Ponadto bobas rozwija swoje zdolności psychomotoryczne co przekłada się na szybszą naukę  siadania i chodzenia.

 

ZOBACZ TEŻ:Twój maluch NIC NIE MÓWI ? Sprawdź, kiedy należy pójść z dzieckiem do logopedy

 

Udowodniono, że dzieci noszone w chuście są mądrzejsze i znacznie lepiej rozwijają się emocjonalnie. Dziecko przechowuje tzw. “wzorce zachowań”,  które będzie mogło wykorzystać w przyszłości. Chusta zapewnia dziecku ukojenie, bliskość, poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Na rynku cena chust dla dzieci waha się od około 40zł- do 300zł.  Oczywiście wszystko zależy od rodzaju, tkaniny i sposobu w jaki została ona skonstruowana.

 

Żródło:portaldlarodzicow/ pixabay

Komentarze

Komentarze