Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Zaszczep w nim te umiejętności

Rodzice powinni być świadomi, że w obecnych czasach dzieci mają znacznie większy dostęp do nowinek technologicznych, niż oni sami w ich wieku. Jeżeli zależy Ci na rozwoju swojego dziecka, powinieneś budować w nim pewne umiejętności.

Specjaliści potwierdzają, że samodyscyplina odgrywa kluczową rolę w rozwoju dziecka.Buduje ona silną wolę. Ta z kolei przekłada się na rozwój takich cech jak cierpliwość i opanowanie.

 

Samodyscyplina pomaga dziecku zastanowić się, zanim coś zrobi, poprawić swoje relacje z innymi i lepiej radzić sobie w szkole podczas wykonywania zadań, które wymagają rozwiązywania problemów. Taka postawa wypracuje również asertywność

Jak pokazują badania dzieci zdolne do samodyscypliny i samokontroli w późniejszym etapie życia stają się bardziej samodzielne i odważne. Nie boją się nowych wyzwań oraz są bardziej konsekwentne w wyznaczonych przez siebie celach.Z kolei dzieci które nie potrafią cierpliwie i spokojnie czekać łatwiej ulegają pokusom. Rodzi się w nich frustracja oraz niska samoocena.

ZOBACZ TEŻ:Nastolatek dokonał genialnego wynalazku. Wszystko przez kłótnię z matką

 

Komentarze

Komentarze