Zaplanuj płeć dziecka! Zobacz sposoby dzięki którym to możliwe

Według danych demograficznych, zwykle rodzi się więcej chłopców. Z późniejszym rozwojem i wiekiem, te dane się zmieniają – w średnim wieku, jest mniej więcej tyle samo kobiet co mężczyzn, a po 65 r.ż. jest zdecydowana większość kobiet. Wynika to z natury i biologii człowieka. Czy zatem da się zaplanować płeć potomka?

www.freepik.com

Plemniki

To właśnie one określają płeć dziecka. Plemniki posiadają chromosom X(żeński) lub Y(męski). Natomiast komórka kobiety, ma zawsze chromosom X. To oznacza, że połączenie plemnika może dać XY- chłopczyk,  XX-dziewczynka. Pozostaje zatem pytanie, co decyduje o tym, który plemnik wygra ten wyścig?

Czynniki wpływające na ‘wynik wyścigu’

Najważniejszym czynnikiem są hormony. To one decydują o płodności jak i cyklu rozwojowym komórki jajowej i plemników. Mężczyzna wytwarza plemniki przez całe życie. Dlatego ważny jest tryb życia jaki prowadzi – dieta , aktywność fizyczna i używki. Od wielu lat, badacze obserwują, spadek płodności, ze strony mężczyzn. Spowodowane jest to właśnie, złym stylem życia.

Dwie doby – kluczem do sukcesu

Tyle trzeba aby odbudować ilość plemników i doprowadzić do prawidłowego stanu nasienia. W praktyce oznacza to, że aby szanse na zapłodnienie były większe, stosunek powinien odbywać się co drugi dzień.

Gotowi? Start!

Plemniki z chromosomem Y, jako pierwsze ruszają w podróż do komórki jajowej. Jednocześnie, uważa się, że są szybsze niż plemniki z chromosomem X.  Jednak moment owulacji, ma tutaj kluczowe znaczenie. Mianowicie, to komórka jajowa decyduje kiedy przyjmie plemnik. Plemniki X są wytrwalsze. Zatem jeśli stosunek ma miejsce w czasie owulacji, szansę mają plemniki Y. Jeśli do stosunku doszło nieco wcześniej, wtedy większą szanse mają plemniki X.

Teoria teorią, ale co z praktyką?

Poniżej przedstawiamy 3 propozycje, które pomogą w zaplanowaniu płci dziecka.

  1. Dieta!

Istnieje przekonanie, że na płeć dziecka ma wpływ dieta mamy. Spożywając produkty bogate w wapń i magnez (np. mleko, sery, jaja, kasze, makarony, orzechy, czekolada itp.), mamy większe szanse na spłodzenie dziewczynki. Jeśli natomiast, chciałabyś chłopca, powinnaś wzbogacić dietę w potas i sód (np. pomidory, ziemniaki, banany, pieczywo, brokuły).

  1. Pozycja

Kochając się w pozycji na boku, zwiększamy szansę na dziewczynkę. Pozycja klasyczna i seks od tyłu, sprzyja poczęciu chłopca.

  1. Lokalizacja łóżka

Jest jeszcze jedna teoria, która uważa, iż sposób ustawienia łóżka, ma wpływ na płeć dziecka. Jeżeli chcecie synka, ustawcie je w kierunku północ- południe

 

Wierzycie w powodzenie takich metod?

 

Komentarze

Komentarze