Zapomnij o tamponach i podpaskach! Poznaj przyjazny dla środowiska KUBECZEK MENSTRUACYJNY!

Kubeczek menstruacyjny to idealna alternatywa dla tamponów i podpasek. Jest higieniczny, sterylny i w pełni bezpieczny w użyciu, a dodatkowo bardzo przyjazny dla środowiska. Jego ogromną zaletą jest okres użytkowania. Wykonany z wysokiej jakości silikonu medycznego może posłużyć nawet przez kilka lat.

„Czy wiesz, że do wybielania tamponów i podpasek stosuje się chlor, a do dezynfekcji szkodliwe, chemiczne substancje? Nasz kubeczek został wykonany z najwyższej jakości silikonu, produkowanego z wyłącznym przeznaczeniem medycznym. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, plastyfikatorów, lateksu, protein, ftalanów, nonylofenolów, pvc, bpa, perfum. Sama dbasz o jego czystość, a do dezynfekcji wystarczy użyć wody.

Kubeczka nie musisz opróżniać tak często jak konieczne jest wymienianie tamponów czy podpasek. Jest znacznie bardziej pojemny. W zależności od tego jak bardzo obfita jest Twoja miesiączka, możesz go używać bez opróżniania około 8-12 godzin.

Kubeczek jest idealny zarówno na dni bardziej intensywnego krwawienia jak również na końcowe, mniej obfite. Nie musisz martwić się o zapasy artykułów higienicznych o różnym zastosowaniu i pojemności, ponieważ zawsze używasz jednego kubeczka. Jego ogromną zaletą jest możliwość używania również w nocy bez obaw, że przecieknie. Nie przejmujesz się także utylizacją zużytych artykułów higienicznych, ponieważ kubeczek po opróżnieniu i przepłukaniu wodą od razu nadaje się do ponownego użytku.

Kubeczek dopasowuje się do ścianek pochwy, jest miękki i elastyczny, dzięki czemu jest niewyczuwalny i wygodny w użytkowaniu. Jest szczelny i nie przecieka. Sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo i czysto. Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu krwi. Możesz go używać bez obaw podczas pływania, treningów fitness, jazdy konnej, jazdy na rowerze, wspinaczki czy uprawiania innych sportów. Kubeczek zajmuje dużo mniej miejsca niż zapas jednorazowych podpasek lub tamponów. Jest wygodniejszy np. w czasie Twoich podróży”- czytamy na stronie producenta kubeczków menstruacyjnych SelenaCup.

Jest bardzo elastyczny i łatwy w aplikacji. Przed pierwszym użyciem należy go dokładnie wyparzyć w gorącej, przegotowanej wodzie. Czynność powtórzyć po zakończonej menstruacji.

Jeśli nie wiesz jaki rozmiar kubeczka będzie dla ciebie najlepszy, zajrzyj koniecznie na stronę – www.selenacup.pl/o-produkcie/. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o produkcie oraz wymiary dostępnych kubeczków.

Zobacz też: TYLKO DLA KOBIET! Ten objaw ŚWIADCZY O TYM, ŻE MASZ RAKA

Źródło: www.selenacup.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze