Ten pies potrafi się uśmiechać. Należy do znanej, polskiej aktorki!

Pies to bez wątpliwości najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka, a każdy z nich jest wspaniały na swój sposób. Miłości do zwierząt nie ukrywają także celebryci z pierwszych stron gazet.

Niewątpliwie dużą miłością darzy swojego pupila Joanna Opozda, której pies pojawia się często na zdjęciach i relacjach na jej Instagramie. Nic by nadzwyczajnego w tym nie było, bowiem niektórzy traktują psa jak członka rodziny.

Podczas ostatniego Instastory Joanna Opozda pokazała fanom wyjątkową sztuczkę. Bowiem nauczyła psa się uśmiechać. Niektórych to może dziwić, ale Patrica McConnell znana behawiorystka i etolog twierdzi, że psi pysk ma podobną mimikę do naszej. Co najważniejsze musicie uwierzyć na słowo, że doskonali behawioryści i psi szkoleniowcy z psiego wyrazu pyska są w stanie odczytać emocje nie tylko radość, ale i lęk. W tym przypadku pies się uśmiechał, co oznaczało, że czuł się rozluźniony. Świadczy o tym jego dolna szczeka, która opada swobodnie, a kąciki fafli podnoszą się.

Można by zadać Joasi Opoździe pytanie co zrobić, aby pies się uśmiechał. Wydaje się, iż zapewnienie podstawowych potrzeb, takich jak: jedzenie, picie, dach nad psim łbem jest za mało. Należy też często  bawić się z nim, mówić do niego i co najważniejsze uśmiechać się, żeby uczył się na zasadzie odwzorowywania.

Źródło: https:// www.instagram.com/asiaopozda/?hl=pl

Komentarze

Komentarze