Zastosowanie liścia laurowego podczas prania. Zaskakujący trik o którym zapomniano!

Liść laurowy znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni i medycynie ludowej, ale również ma inne zapomniane już działanie, które potrafi zaskoczyć nie jednego z nas. Przydadzą nam się również do takiej czynności jak wykonywanie prania. Wystarczy dodać parę listków i poczekać na efekt, który może nas miło zaskoczyć.

Trik warty uwagi

Jest wiele nietypowych i powszechnych domowych sposobów, które były stosowane jeszcze przez nasze mamy i babcie. Większość z nich została zapomniana, ale powoli zaczynają wracać i cieszą się popularnością wśród wielu ludzi. Jednym z tych sposobów jest znany nam wszystkim liść laurowy dodany do naszego prania.
Pewnie dla wielu z was będzie zastanawiające to w jaki sposób liście laurowe mają pomóc podczas prania. Nie nadadzą ubraniom przyjemnego zapachu czy też nie zmiękczą ich, ale pomogą uratować zafarbowane ubrania i przywrócą im pierwotny kolor. Działanie tej przyprawy na odzież jest bardzo ciekawe i zdumiewające.

W jaki sposób przygotować takie pranie? Można wrzucić liście bezpośrednio do pralki lub przygotować z nich wywar, w którym namoczymy zafarbowaną odzież. Ilość liści laurowych i wody jest zależny od ilości naszego prania. Przygotuj kilka lub kilkanaście sztuk liści, zalej wodą i zagotuj.

Zostawiamy wywar do ostygnięcia na ok. 20-30 minut. Po tym czasie wkładamy nasze ubrania i pozostawiamy na kilka godzin od czasu do czasu przemieszując je ręką dla lepszego efektu. Kolejnym i już ostatnim krokiem będzie dokładne wyciśnięcie odzieży i upranie je w pralce lub ręcznie. Taki sposób sprawdza się genialnie na białych ubraniach.

Źródło: Onet
Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze