Zaszła w ciążę, będąc w ciąży ! Urodziły się wyjątkowe bliźniaki !

Rebecca Roberts przeżyła szok, gdy podczas badania USG w 3 tygodniu ciąży, okazało się, że w macicy jest kolejny zarodek. Po kilku miesiącach urodziły się Rosalie i Noah.

Niezwykle rzadkie zjawisko

39-letnia Brytyjka udała się do lekarza, żeby wykonać rutynowe badanie USG. Była wówczas w 3 tygodniu ciąży. Lekarz poinformowała kobietę, że widzi dodatkowy zarodek. Zjawisko do jakiego doszło to superfetacja. Bardzo rzadkie, ale jednak możliwe. Podczas trwania ciąży doszło do kolejnego zapłodnienia.

Ciąża dodatkowa

Superfetacja to dodatkowa ciąża. Zjawisko jest teoretycznie możliwe w pierwszym lub drugim miesiącu ciąży. W taki przypadku płody mają różny wiek. Takich zjawisk jest w sumie kilkanaście na całym świecie.

Różne bliźniaki

Bliźniaki przyszły na świat w odstępie trzech tygodni. Dziewczynka urodziła się trzy tygodnie wcześniej niż jej brat. Ważyła zaledwie 1,1 kg. Noah spędził w łonie mamy 33 tygodnie i po urodzeniu ważył 2 kg. Chłopiec w inkubatorze spędził 14 dni. Jego siostra aż 95 dni. Różnice między rodzeństwami są bardzo widoczne. Niektórzy naukowcy podają w wątpliwość w ogóle zjawisko superfetacji. Jednak Robecca poddała się badaniom, by wykluczyć zaburzenia chromosomalne i genetyczne. Badania potwierdziły superfetacje. Dziewczynka wyglądała i zachowywała się jak młodsze dziecko po urodzeniu. Jest mniejsza i słabsza od swojego braciszka.

źródło: zdrowie.wprost.pl

zdjęcie: Rebecca Roberts/Facebook

Komentarze

Komentarze