Dziecko i Figura

Główna

Zdemaskuj KŁAMCZUCHA! TE ZACHOWANIA zdradzą ci, że ktoś MÓWI NIEPRAWDĘ

czy twoj rozmówca kłamie, jak rozpoznać kłamstwo, kłamstwo

Czy często zdarza ci się mieć podejrzenia, że osoba z którą rozmawiasz jest wobec ciebie nieszczera? Jeśli nie do końca wiesz jak odnaleźć się w takiej sytuacji, przychodzimy z pomocą. Tych kilka prostych technik, pozwoli ci zweryfikować czy twój rozmówca kłamie.

Używanie określonych sformułowań

Kłamcy za wszelką cenę próbują przekonać nas do tego, że mówią prawdę, używając konkretnych sformułowań takich jak „Pozwól, że będę teraz z Tobą całkowicie szczery”. Jeśli słyszymy takie zdanie, powinniśmy mieć się na baczności.

Dotykanie nosa i ust

To jedne z najpopularniejszych oznak mówienia nieprawdy. Jeśli chcesz zweryfikować czy twój rozmówca kłamie, dokładnie przyjrzyj się jego zachowaniu. Dotykanie ust i nosa jest częstym objawem, kiedy mamy do czynienia z łgarzem.

Ruchy gałek ocznych

Warto zwrócić uwagę na ruchy gałek ocznych naszego rozmówcy. Kiedy osoba kłamie, ruch jej gałek ocznych staje się bardziej intensywny i nerwowy. Kłamca może również rozglądać się na boki i mieć problemy ze skupieniem. Często unika także kontaktu wzrokowego ze słuchaczem.

Potliwość

„Zwracanie uwagi na to jak bardzo ktoś się poci to jeden z aspektów działania wykrywacza kłamstw, czyli poligrafu zwanego też wariografem”-czytamy na portalu krokdozdrowia.com

Przyjrzyj się na zachowaniu, nerwowości rozmówcy. Jeśli komuś intensywnie pocą się dłonie, możemy mieć przypuszczenia, że dana osoba nie mówi nam prawdy.

Czy znacie inne zachowania, które wyróżniają kłamców? Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Zobacz też: MÓWISZ tak do swojego DZIECKA? UWAŻAJ! Wychowasz KŁAMCĘ!

Źródło: krokdozdrowia.com

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej