Zdezynfekowali plażę WYBIELACZEM! Który kraj wpadł na taki CHORY pomysł?

Władze hiszpańskiego kurortu Zahara de los Atunes, podjęły decyzję o zdezynfekowaniu plaży wybielaczem…

Wypuścili traktory z…

Władze wypuściły na teren o długości ponad 2 kilometrów, traktory, które spryskały plażę wybielaczem. Mimo iż działania te miały uchronić plażowiczów przed koronawirusem, skutki okazały się katastrofalne. Ekolodzy podkreślają, że lokalnemu ekosystemowi zostały wyrządzone „wręcz katastrofalne szkody”.

Lokalny urzędnik w południowej Hiszpanii przeprosił za spryskanie plaż wybielaczem. Mimo to, ekolodzy nie kryją zażenowania z powodu sytuacji, której dopuściły się władze malowniczego hiszpańskiego kurortu.

„Gdyby tylko mogli zrozumieć szkody, jakie wyrządzili temu ekosystemowi” – powiedziała María Dolores Iglesias Benítez z Asociación Voluntarios Ambientales Trafalgar, lokalnej organizacji ekologicznej.

Dodała, że ​​wybielacz zabił owady i mięczaki żyjące w piasku, a traktory uszkodziły ptasie gniazda.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

wybielaczem
Pixabay

Iglesias Benítez i jej organizacja pracują nad ochroną lokalnych plaż i ptaków, które tam żyją.

„Ciekawe, czy ktokolwiek, kto ma w domu ptaka, myśli o przyjęciu tego rozwiązania i umyciu go w wybielaczu” – powiedziała.

Hiszpania została bardzo poważnie dotknięta przez pandemię koronawirusa. Kraj ten odnotował drugą najwyższą liczbę przypadków COVID-19 na świecie. Z powodu wirusa zmarło tam już ponad 25 100 osób.

Kontrowersje związane ze spryskiwaniem plaży wybielaczem przyciągnęły uwagę Greenpeace Spain. Miejmy nadzieję, że nikt na świecie nie wpadnie więcej na tak chory pomysł, jak Hiszpanie.

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

Źródło: CNN

Zdjęcia: Pixabay, Pexels

Komentarze

Komentarze