Zdrada emocjonalna. Co to jest i jak ją rozpoznać?

Zdrada emocjonalna to nawiązanie relacji z osobą płci przeciwnej. I choć nie dochodzi do zbliżenia fizycznego, to pewne granice – zaufania, intymności – zostają przekroczone.

Czujesz, że coś jest nie tak, jednak nie wiesz jak to określić. Jeżeli czujesz, że on oddala się od Ciebie, prawdopodobnie Twoja intuicja nie zawodzi. Nie musi to oznaczać, że Twój partner spotyka się z kimś innym. Jednak uczucie zdrady emocjonalnej, czasami bywa gorsze niż świadomość fizycznego zbliżenia.

https://pl.freepik.com/

Jak rozpoznać zdradę emocjonalną?

Na czym polega niebezpieczeństwo takiej zdrady? Ciężko ja zauważyć. Taka relacja może zacząć się bardzo niewinnie. Niestety, najczęściej okazuje się to być osoba z bliskiego otoczenia. Jakie sygnały mogą Cię niepokoić?

Zwierza się innej kobiecie

Często zaczyna się to od tego, że on dzieli się intymnymi szczegółami Waszego życia z jedną osobą (np. zwierza się Twojej koleżance czy przyjaciółce). Przez to, ta kobieta staje się jedynym powiernikiem, skutkiem tego Ty zostajesz pomijana.

Ukrywa spotkania

Kolejnym sygnałem, są potajemne rozmowy i spotkania. Jeżeli przyłapiesz go na takim kłamstwie, masz powody do niepokoju. W zdrowym związku nie powinno być sekretów.

Przekracza granice

Zaczął być oschły i zimy w stosunku do Twojej osoby? A może pozwala sobie za dużo? Postaw granice! Twoje uczucia są bardzo ważne. Zareaguj na to i nie pozwól na takie zachowanie. Rozmowa to podstawa.

Skraca dystans

Mowa tu o dystansie z inną. Masz prawo być zazdrosna, jeśli widzisz, że on zachowuje się zbyt wylewnie i jest zbyt blisko z inną kobietą. Jeżeli inni też to zauważają, to znak, że ewidentnie jest coś na rzeczy, a Ty absolutnie nie przesadzasz.

Przyjaźń damsko- męska

W tym przypadku łatwo popaść w paranoję. Nie każda przyjaźń damsko – męska musi przerodzić się w coś więcej.  Jednak to grząski grunt – łatwo z takiej relacji przejść do ‘czegoś więcej’. Miej na uwadze takie znajomości.

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, nie tłumacz go w swojej głowie. Zasługujesz na lojalność i sprawiedliwe traktowanie. To Ty powinnaś być dla niego najważniejsza. Porozmawiaj z nim. Nie ma nic lepszego, niż komunikacja w związku.

Komentarze

Komentarze