ZGWAŁCIŁ JĄ ulubiony nauczyciel. Po latach TRAUMY wynajęła 3 billboardy

Kat Sullivan miała 17 lat, kiedy padła ofiarą gwałtu ze strony swojego nauczyciela. Dopiero po dwóch dekadach od wydarzenia ma siłę i odwagę opowiedzieć o tym, co się wydarzyło. Walczy o pomoc dla ofiar przemocy seksualnej.

Gwałt
Dziś 37-letnia kobieta jako dziecko była molestowana i zgwałcona. Oprawcą był nauczyciel szkoły, do której uczęszczała — im. E. Willard w Troy.

Wówczas nastoletnia Kat spotykała się z wychowawcą. Dziewczyna potrzebowała wsparcia, ponieważ w tym czasie jej mama chorowała na nowotwór. Mężczyzna nią manipulował, udawał przyjaciela. Pewnego dnia zgwałcił.

Kat opowiedziała o tym zdarzeniu dyrekcji szkoły, ale ta zamiast jej pomóc, sprawę zamiotła pod dywan. Dziewczyna musiała opuścić placówkę. Nie zawiadomiono policji.

Okazało się, że mężczyzna, który zgwałcił Kat, musiał opuścić szkołę, do której chodziła, ale podjął pracę w innym miejscu. Otrzymał od dyrekcji listy rekomendacyjne. Nadal pracuje z dziećmi i młodzieżą.

3 billboardy
Po 20 latach Kat wytoczyła proces szkole, w której się uczyła. Wygrała, a uzyskane pieniądze przeznaczyła na wynajem 3 billboardów. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa — jeden stoi w pobliżu byłej placówki edukacyjnej, drugi w Fairfield, gdzie mieszkał i uczył jej oprawca, a trzeci w miejscowości aktualnego jego pobytu.

Na billboardach możemy przeczytać m.in.: Mój gwałciciel chroniony jest przez nowojorskie prawo. Ja nie. I ty też nie, ani twoje dzieci, Stop wykorzystywaniu dzieci.

Kat walczy o sprawiedliwość dla ofiar przemocy seksualnej. Na stronie sexualpredatorsouthhadley.com opublikowała wyblurowane zdjęcie gwałciciela. Chce, aby szkoły, w których pracował i pracuje, wiedziały, z kim mają do czynienia.

kat sullivan, gwałt na dziecku

Mam nadzieję, że w czasach #metoo mój głos będzie podwójnie słyszalny. Czas, żeby nowe prawo weszło w życie. Bo oprawcy są dziś wśród nas. To nasi sąsiedzi, nauczyciele, czasem członkowie rodziny. Koniec ze zniszczoną przyszłością. Koniec z poczuciem, że to dziecko jest winne – pisze Kat.

Zobacz też: Regularnie GWAŁCILI SWOJĄ CÓRKĘ. “Lepiej my niż jakiś maniak”

Źródło: nydailynews.com
Źródło zdjęć: nydailynews.com, sexualpredatorsouthhadley.com

Komentarze

Komentarze