Zidentyfikowano głównych nosicieli koronawirusa! To…

Grupa naukowców z Princeton Environmental Institute, UC Berkeley i Johns Hopkins University doszła do wniosku, że głównymi nosicielami koronawirusa są dzieci i młodzież. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie „Science”.

Główni nosiciele koronawirusa

Po zbadaniu sytuacji z zakażeniem koronawirusem w Indiach, eksperci stwierdzili, że około 70 procent pacjentów z COVID-19 nikogo nie zaraziło, a tylko 8 procent sprowokowało ponad połowę nowych zakażeń. Analiza danych 500 tysięcy pacjentów ze stanów Tamil Nadu i Andhra Pradesh wykazała, że ​​nosicielami choroby były najczęściej dzieci i młodzież.

„Ogólnie rzecz biorąc, ze wszystkich grup wiekowych szanse na zarażenie się od rówieśników są najwyższe. Właśnie dlatego głównymi nosicielami koronawirusa są dzieci i młodzież” – zauważyli naukowcy.

Czytaj też: Dezorientacja, drgawki i… Nowe, SZOKUJĄCE objawy koronawirusa!

Po przeanalizowaniu współczynników śmiertelności odkryli również, że średnio pacjenci z COVID-19 w Indiach umierali osiem dni po hospitalizacji, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych pacjenci umierali po 13 dniach.

Służba prasowa Uniwersytetu Princeton podkreśliła, że dotychczas na świecie nie było badań na tak dużą skalę, które analizowałyby rozprzestrzenianie się chorób.

Statystyki dla COVID-19

Jak dotąd na całym świecie koronawirusem zaraziło się już ponad 38 milionów osób. Śmierć z powodu wirusa poniosły prawie dwa miliony ludzi. 26,5 miliona osób to ozdrowieńcy, a pozostała część nadal walczy z chorobą.

Źródło: „Science”

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze