ZIMA nie odpuszcza! W tych WOJEWÓDZTWACH spodziewajcie się prawdziwych mrozów!

Dzisiaj w godzinach porannych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem oraz niskimi temperaturami. Złych warunków atmosferycznych spodziewajcie się w województwie: łódzkim, opolskim, śląskim oraz wielkopolskim. Silnego mrozu możecie natomiast spodziewać się w województwie podlaskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia– możemy przeczytać na portalu radiozet.pl.

Alert drugiego stopnia, ostrzegający przed intensywnymi opadami śniegu wydano natomiast w województwie śląskim (powiat jeleniogórski i lwówecki). Pokrywa śnieżna może tam osiągnąć wysokość około 50 centymetrów. Ostrzeżenie drugiego stopnia, informuje nas, że występujące zjawiska pogodowe, mogą spowodować znaczne straty materialne i zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Występujące zjawiska meteorologiczne mogą również utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Od listopada 2018 roku w Polsce z powodu wyziębienia organizmu zmarło już ponad 40 ludzi. Dbajcie o swoje zdrowie i jeśli widzicie kogoś, kto śpi na mrozie, nie bądźcie obojętni na jego cierpienie. Skontaktujcie się z odpowiednimi służbami.

Zobacz też: BRZYDKA POGODA? Poznaj 7 SPOSOBÓW na DOBRY HUMOR!

Źródło: radiozet.pl, interia.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze