Znaleziono ZAMARZNIĘTĄ 500 lat temu dziewczynkę! NAGLE…

Naukowcy dokonali ostatnio szokującego odkrycia. Odkryli dziewczynkę, która…

Grupa światowych naukowców dokonała w ostatnim czasie niezwykłego odkrycia. Odkryła zamarzniętą 500-letnią dziewczynkę. Dziecko pochodziło z Ameryki Południowej i znaleziono przy nim bardzo ważne przedmioty.

Gdzie ją odkryto?

Badając tereny Ameryki Południowej i zgłębiając się w kulturę Inków, naukowcy odkryli coś naprawdę niesamowitego. Podczas ekspedycji naukowej mającej zbadać okolice wulkanu Llullaillaco (na granicy Argentyny i Chile), na wysokości 6739 metrów nad poziomem morza, odkryto mumię dziewczynki, która liczy sobie aż 500 lat!

Zmarła w wieku…

Okazuje się, że dziecko zmarło w wieku 15 lat a jego ciało zostało zachowane w całości. Co ciekawe, nie było na nim śladów, że doszło do rozkładu. Dziewczynka nie była też sama! Obok mumii znajdowały się ciała 7-letniego chłopca i 6-letniej dziewczynki.

Nowatorskie badanie

Grupa naukowców z uniwersytetu w Nowym Jorku, postanowiła zbadać ciało dziewczynki i pozostałych dzieci za pomocą nowatorskiej techniki bazującej na analizie białek w organizmie. Na czele badań stała Angélique Cortelas.

Pikio

Maiden

Naukowcy chcieli znaleźć odpowiedź na pytanie, jak w rzeczywistości zmarła 15-letnia dziewczynka, którą nazwano „Maiden”. Wyszło na jaw, że jej profil białkowy przypominał ten, który zazwyczaj posiadają osoby chore na poważne infekcje płuc. Czy „Maiden” mogła umrzeć na skutek zakażenia górnych dróg oddechowych lub gruźlicy? Wszystko wskazuje, że tak, ale nie to zaskoczyło naukowców. Ich zdaniem, być może musiała umrzeć na zakażenie dróg oddechowych, ponieważ została przymusowo wysłana na taką sporą wysokość na zboczu wulkanu.

Co przy niej znaleziono?

Przy dziewczynce odnaleziono artefakty w postaci złota, srebra, misek z jedzeniem i bogatego ubrania. Miała też przy sobie przepiękny pióropusz z białych piór.

Badanie żołądka

Badanie żołądka i całego ciała dziewczynki wykazało, że co najmniej przez miesiąc przed śmiercią, musiała być karmiona kukurydzą i wysuszonym mięsem lam. Zdaniem badaczy, musiała zostać złożona w ofierze, a jej rodzice dobrze o tym wiedzieli, że zostanie poświęcona bogom.

Czytaj też: Niesamowite! Egipska mumia i starożytne skarby „w niemal idealnym stanie” odkryte w 3500-letnich grobowcach

Źródło: Smithsonianmag.com, Pikio.pl

Zdjęcia: Pikio.pl, Pixabay

Komentarze

Komentarze