Dziecko i Figura

ZDROWIE

Znaleźli ZASKAKUJĄCY POWÓD, by uprawiać seks CODZIENNIE. Sprawdź jaki

seks codziennie

Seks jest zdrowy. Ma pozytywny wpływ na organizm człowieka — jego kondycję fizyczną, psychiczną i stan zdrowia. Naukowcy podkreślają, że korzystnie oddziałuje on na zdrowie neurologiczne. Co to oznacza?

W trakcie stosunku płciowego wzrasta aktywność neuronów odpowiedzialnych za ból i stany emocjonalne. Ponadto seks jest związany z ośrodkiem nagrody w układzie nerwowym, który kontroluje motywację. Z tego względu niektórzy naukowcy traktują seks jak używki.

Co więcej, okazuje się, że mózg czuje seks. Dowiedli tego naukowcy z University Medical Center w Groningen w Holandii. Jak? Dokonali analizy skanów tomografii mężczyzn, które były wykonane w trakcie stymulacji ich narządów przez partnerki. Podniecenie sprawiło, że doszło do wzrostu przepływu krwi w mózgu.

W trakcie męskiego orgazmu i wytrysku w mózgu dochodzi do przepływu krwi do móżdżku. To generuje przyjemność, którą naukowcy porównują do tej związanej z zażyciem narkotyku.

Jak mózg kobiety reaguje na seks? Tego postanowili się dowiedzieć badacze z Rutgers University w Newark. W trakcie osiągania przez uczestniczki badania przyjemności obserwowali ich układ nerwowy. Okazało się, że wówczas aktywne był obszary odpowiedzialne za przetwarzanie emocji i regulowanie procesów metabolicznych w organizmie.

Co sądzicie o tych wynikach badań? Zaobserwowaliście podobne skutki u siebie?

Zobacz też: Uprawiała seks CODZIENNIE przez ROK. Efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwania

Źródło: WP
Źródło zdjęcia: pexels.com

  
Wyżej