Znamy oficjalny kolor 2020 roku! Księżna Kate już go pokochała!

Nim gwiazdy pojawią się na czerwonym dywanie podczas Fashion Weeku instytut Pantone prognozuje najmodniejsze barwy na nadchodzący sezon.  Wśród nich znalazły się takie kolory jak Chili Pepper, Vanilia Custard czy Dark Cheddar.  Teraz Pantone, proponuje kolejny odcień, który prawdopodobnie znajdzie się w ścisłej czołówce najmodniejszych kolorów 2020 roku,  a mianowicie Classic Blue. Jak wygląda i z czym łączyć te kolorystyczne cudo?   

View this post on Instagram

Introducing the Pantone Color of the Year 2020, PANTONE 19-4052 Classic Blue, a timeless and enduring blue hue elegant in its simplicity. Suggestive of the sky at dusk, the reassuring qualities of Classic Blue offer the promise of protection; highlighting our desire for a dependable and stable foundation from which to build. As we cross the threshold into a new era, Pantone has translated the hue into a multi-sensory experience to reach a greater diversity of people and provide an opportunity for everyone to engage with the color. We will be tapping into sight, sound, smell, taste, and texture to make the Pantone Color of the Year for 2020 a truly immersive color experience for all. Link in bio to learn more about Classic Blue. #Pantone2020

A post shared by PANTONE (@pantone) on

Nowy rok, nowa ja

Tym razem Pantone pokusił się o ponadczasowe niebieskości. Stworzył jednak odcień szczególny, który przedstawił wszystkim jako 19 – 4052 Classic Blue.  Jak twierdzą pomysłodawcy,  Classic Blue „jest jak niebo o zmroku, jego uspokajające, skłaniające do refleksji właściwości odpowiadają na towarzyszącą nam potrzebę niezawodnych i stabilnych fundamentów, na których można budować, wchodząc w nowy etap”. Po takim opisie już nikt raczej nie będzie zdziwiony, że okrzyknięto go kolorystycznym faworytem roku  2020!

https://www.instagram.com/anavaz_imagem/

https://www.instagram.com/rosefield/

A jak prezentuje się sam zaineresowany? Skromnie, ale elegancko, bo kolor choć nietypowy z pewnością uświetni świąteczną, a nawet karnawałową stylizację. W wersji nieco ciemniejszej  śmiało może wpasować się jako biurowy dress code.

https://www.instagram.com/____dita____/

Niebieski na salonach

Nowy kolorystyczny trend już zaczął panoszyć się na salonach i to nie byle jakich. W iście królewskim wydaniu zaprezentowała go Księżna Kate, wybierając elegancką, doskonale skrojoną sukienkę, którą pokrył właśnie Classic Blue. Księżna dumnie oznajmiła swój wybór, udowadniając, że barwa świetnie sprawdzi się w połączeniu z równie klasyczną czernią, którą przemyciła na gustownej kopertówce!

źródło: hollywoodhiccups

Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – wyjaśnia Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute

Sweter, sofa czy  biżuteria – każdy wybór będzie dobry, jeśli tylko towarzyszyć będzie mu magiczny Classic Blue! Zgodzicie się?

 

 

Komentarze

Komentarze