Znany polski GEJ broni KOBIETY, która chciała KARMIĆ PIERSIĄ w RESTAURACJI! Przeczytaj o PROCESIE, w którym zapadł WYROK korzystny dla…

Trzy lata toczyła się sprawa dotycząca karmienia piersią w miejscu publicznym. Właśnie zapadł wyrok Sądu Apelacyjnego!

W 2014 r. pani Liwia Małkowska z rodziną udała się do sopockiej restauracji La Marea.

La Marea, restauracja, peruwiańska, sopot
La Marea – fot. facebook

 

 

Mała córeczka pani Liwii jeszcze przed posiłkiem zaczęła płakać, więc matka zaczęła rozpinać guziki bluzki, by nakarmić małą. Wtedy do akcji wkroczył kelner i poprosił, by tego nie robiła na sali, tylko… udała się do toalety.

 

 

„Poczułam się upokorzona. Dlaczego mam karmić dziecko w toalecie? Kelner zaproponował mi więc, bym skorzystała z krzesła stojącego obok toalety, ale postanowiłam nie zgodzić się na to. Rozumiem, że nie każdy chce patrzeć na karmiącą piersią kobietę, ale większość kobiet nie robi tego w sposób obsceniczny, zasłania się chustą itp. Skończmy wreszcie z dyskryminacją” – opowiadała pani Liwia portalowi trojmiasto.pl.

 

Kobieta uznała takie traktowanie jako dyskryminację i złożyła sprawę do sądu domagając się publicznych przeprosin i 10 tys. złotych odszkodowania

W pierwszej instancji sprawę przegrała, dopiero teraz Gdański Sąd Apelacyjny przyznał pani Liwii rację i nakazał właścicielowi restauracji zapłatę 2 tys. zł. odszkodowania oraz zamieszczenie przeprosin na łamach portalu trojmiasto.pl.

 

Wygrany proces przed gdańskim sądem to element większej batalii o prawa kobiet i matek. Całej sprawie smaczku dodaje to, że pełnomocnikiem pani Liwii był – nie kryjący swej orientacji gej – Krzysztof Śmiszek, partner Roberta Biedronia – prezydenta Słupska.

 

Krzysztof Śmiszek, prawnik, biedroń
Krzysztof Śmiszek fot. facebook

 

Krzysztof Śmiszek to prawnik a jednocześnie pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, tak podsumował wyrok gdańskiego Sądu:

 

„To jest niezwykle ważna sprawa dla wszystkich kobiet w Polsce, które dostały bardzo jasny sygnał, że karmienie dzieci piersią jest jedną z podstawowych funkcji matki, którą państwo powinno chronić.”

 

https://twitter.com/k_smiszek/status/941320162086739968

 

na podst. trojmiasto.pl, fot. facebook

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze