Znowu będziemy DOKŁADAĆ ZE SWOICH PIENIĘDZY? Od marca rusza program „Mama plus”

Wiele wskazuje na to, że od marca ruszy kolejny rządowy program pod tytułem „Mama plus”. To kolejny program na którym ucierpią pracujący na etatach. Tym razem będziemy dokładać do emerytur dla matek nie naszych dzieci, które zajmowały się wychowywaniem przynajmniej czwórki swoich pociech. Będą dostawać około tysiąca złotych!!!

„Mama plus” jest uzupełnieniem poprzednich rozdawniczych programów „500 plus” i „Dobry start”. – Projekt ten przewiduje przyznawanie minimalnej emerytury przede wszystkim matkom, ale także zamiennie ojcom, którzy poświęcili się wychowaniu czwórki lub więcej dzieci i – w związku z powyższym – nie są zaopatrzeni w emeryturę – przekonywał poseł PiS Tadeusz Dziuba.

Prawo do takiej emerytury rodzicielskiej przysługiwać będzie rodzicom, przede wszystkim matkom, które ukończyły 60. rok życia. A jeżeli są to ojcowie, to 65 rok. życia – tak sprawę skomentował poseł.

Emerytura państwowa za bycie matką to nie wszystko, za co będziemy płacić. W ramach programu „Mama plus” przewidziano dodatkowy, w pełni płatny urlop na okres trzech miesięcy za urodzenie drugiego dziecka, dwa lata po pierwszym, „ułatwienia” dla studentek oraz leki dla kobiet w ciąży na koszt społeczeństwa, które rządowa propaganda bezczelnie nazywa „darmowymi”.

Czy nasz kraj na to stać? Co sądzicie o takim… ROZDAWANIU PIENIĘDZY? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Zobacz też: Wyniki SONDAŻU WS. 500+ PORAŻAJĄ. Szokujące odpowiedzi Polaków!

Źródło: radiomaryja.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze