Zobacz co się dzieje z twoim organizmem, gdy przyjmujesz TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE!

Tabletki antykoncepcyjne słyną z wysokiej, bez mała stuprocentowej skuteczności zapobiegania niechcianej ciąży. Te, które są prawidłowo dobrane i stosowane regularnie, tak jak zalecił lekarz, mogą niwelować symptomy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, a także wpływać pozytywnie na nasz organizm.

Czego możesz się spodziewać, przyjmując pigułki antykoncepcyjne?

Krótsze miesiączki

Kobiety przyjmujące pigułki antykoncepcyjne, mogą liczyć na krótsze i mniej obfite miesiączki. Dodatkowo, unikają dyskomfortu związanego z kłopotliwymi skurczami. Co ciekawe, jeśli wybierasz się na zaplanowany od dłuższego czasu urlop, dzięki tabletkom możesz „przełożyć” okres na później.

Ładniejsza cera

Osoby stosujące doustną antykoncepcję, rzadziej skarżą się na problemy związane z wypryskami czy nieestetycznym trądzikiem. Wszystko za sprawą estrogenu- hormonu, który obniża stężenie testosteronu w organizmie. Testosteron wzmaga wydzielanie sebum w skórze. Dzięki tabletkom, twoja skóra staje się gładsza i wygląda znacznie lepiej.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego – PMS

Tabletki antykoncepcyjne w dużym stopniu zapobiegają nieprzyjemnemu uczuciu związanemu z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Skurcze, bóle brzucha, nudności, ból piersi- wszystkie te symptomy wiążą się ze zmianami hormonalnymi w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Kobiety, które stosują pigułki antykoncepcyjne praktycznie w ogóle nie odczuwają miesiączki, ani problematycznego PMS, ponieważ stały poziom hormonów zawartych w tabletkach, ochrania je przed brakiem równowagi ich stężenia.

Zobacz też: Lekarz OSTRZEGA: seks GROZI rozwojem RAKA. Sprawdź, kiedy jest ryzykowny

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Komentarze