Zobacz, co się dzieje z twoim organizmem kiedy się CAŁUJESZ!

Pocałunki mogą być różne: delikatne, namiętne, intymne, amerykańskie czy francuskie. Kiedy się całujemy w naszym organizmie dochodzi do wielu interesujących reakcji. Sprawdźcie jakich!

Mózg

Kiedy nasz mózg odbiera informację o tym, że właśnie oddajesz się uniesieniu miłosnych pocałunków daje organizmowi informację o tym, by wydzielił ogromną dawkę hormonów przyjemności – dopaminy oraz oksytocyny. To potwierdza tezę, że pary, które często się całują są mniej zestresowane i łatwiej przychodzi im rozwiązywanie związkowych problemów.

Mięśnie

Okazuje się, że kiedy całujesz ukochaną osobę, twoje ciało pracuje 24 mięśniami twarzy i setką innych mięśni, które znajdują się w twoim ciele.

Usta

W ludzkich ustach jest zawarte około 200 razy więcej komórek czuciowych niż w opuszkach palców, które również uchodzą za bardzo wrażliwe.
Niestety, wymieniając pocałunek z osobą, której nie poznaliśmy wystarczająco dobrze możemy zarazić się następującymi chorobami: opryszczką, gronkowcem, grypą czy mononukleoza.

Krążenie krwi

Dobra informacja dla osób, które borykają się z niskim ciśnieniem krwi. Pocałunek to idealny sposób na pobudzenie krążenia. Ta przyjemna czynność działa skuteczniej niż filiżanka mocnego espresso.

Zobacz też: Szok! Ci ludzie ZDECYDOWALIBY SIĘ NA SEKS BEZ ZABEZPIECZENIA z obcą osobą!

Źródło: Womens Health

Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Komentarze

Komentarze