Zobacz co się dzieje z twoim organizmem, kiedy spacerujesz z kijkami w mroźne dni!

Nordic walking to forma aktywności fizycznej, polegająca na maszerowaniu ze specjalnymi, przeznaczonymi do tego sportu kijami. Został on wymyślony w Finlandii. Jego początki sięgają lat dwudziestych XX wieku. Dlaczego warto uprawiać go zimą? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Wiele osób spaceruje z kijkami niezależnie od pory roku, jednak szczególnie latem ta forma aktywności fizycznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Okazuje się, że uprawianie nordic walking zimą jest o wiele zdrowsze dla naszego organizmu. Aktywne spacery na mrozie sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej, ponieważ minusowe temperatury determinują nasz metabolizm do pracy na wyższych obrotach.

Kolejnym plusem spacerowania na powietrzu w mroźne dni jest zwiększanie odporności organizmu na infekcje górnych dróg oddechowych. Reasumując, nie tylko dotleniasz swój mózg, ale również chronisz się przed chorobami układu oddechowego.

Jeśli wybierasz się na spacer z kijkami, nie zapomnij o czapce i rękawicach. Warto również pamiętać o tym, by ubrać się na tzw. cebulkę.

Zobacz też: Czujesz się ciągle zmęczony i znerwicowany? Z pomocą przyjdzie ci ten TANI SKŁADNIK

Źródło: Youtube

Źródło zdjęcia: Youtube

Komentarze

Komentarze