Zobacz, co się stanie Z TWOIM CIAŁEM KIEDY PRZESTANIESZ PIĆ ALKOHOL!

ALKOHOL DZIAŁA NA NAS ODPRĘŻAJĄCO I ROZLUŹNIAJĄCO. PICIE GO W NIEWIELKICH ILOŚCIACH NIE POWINNO ZASZKODZIĆ NASZEMU ZDROWIU. JEŻELI JEDNAK NADUŻYWAMY NAPOJÓW WYSOKOPROCENTOWYCH, W NASZYM ORGANIZMIE DOCHODZI DO POWAŻNYCH ZMIAN. ZOBACZ, CO SIĘ STANIE Z TWOIM CIAŁEM KIEDY ZREZYGNUJESZ CAŁKOWICIE Z ALKOHOLU.

Skóra osoby, która nie pije alkoholu jest lepiej nawilżona i odżywiona. Dlaczego? Picie alkoholu pogarsza pracę hormonu – wazopresyny – odpowiedzialnego za nawilżenie skóry. Jeśli często sięgasz po kieliszek twoja skóra szybciej się starzeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, staje się sucha. Następują również zaburzenia z wchłanianiem witaminy A i E.

Pijąc alkohol szybciej tyjemy, ponieważ jest on bardzo kaloryczny. Kieliszek wina to 80-100 kcal, gin z tonikiem to 170 kcal, a piwo – 250 kcal. Jeśli zrezygnujesz z napojów wysokoprocentowych zachowasz szczupłą sylwetkę.

Badacze z Royal Free Hospital w Londynie wykazali również, że u miesięcznych abstynentów średni poziom glukozy we krwi spadł o 16%, co znacznie obniżyło ryzyko zachorowania na cukrzycę – przekonują specjaliści z czasopisma Women’s Health.

Źródło: Women’s Health

Zobacz też: Oto prawdziwa MATCZYNA MIŁOŚĆ! Jej list wzruszył Internautów

Komentarze

Komentarze