Zobacz, dlaczego on nie ma ochoty na seks

Stereotypowy mężczyzna, to macho, który myśli tylko o seksie. Jest on w nastroju i gotowości 24/7. Jednak nie ma to nic wspólnego z prawdą. Mężczyźni, tak jak kobiety, nie zawsze mają ochotę na zbliżenie. Nie znaczy to, że już go nie pociągasz. Co zatem sprawia, że on nie ma ochoty na igraszki?

https://pl.freepik.com/

Stres

Nie chodzi tutaj o stres związany z aktem zbliżenia. Mowa tu o stresie spowodowanym np. pracą. Sprawy zawodowe i problemy w życiu, to częsta przyczyna braku libido. Ich myśli są po prostu gdzieś indziej. Przez to nie są w stanie się zrelaksować i wprowadzić w romantyczny nastrój.

Złość

Jest na ciebie zły – trudno o ochotę na zbliżenie jeśli doszło między Wami do kłótni, a on nadal jest na Ciebie zły. W takich sytuacjach libido jest zerowe. Ale to przecież działa w obie strony, prawda?

Zdrowie

Jeżeli brak ochoty utrzymuje się przez dłuższy czas, to może przyczyna tkwi w jego zdrowiu. Istnieje wiele schorzeń, powodujących spadek libido lub zaburzenia erekcji.  Również przyjmowane leki, mogą mieć na to wpływ. Zachęć go do wizyty u lekarza.

Obawy

Może Twój mężczyzna, odczuwa lęk związany ze swoją sprawnością seksualną. Wbrew panującej opinii, facetom zależy na zadowoleniu swojej kobiety. Wielu odczuwa stres z tym związany – boją się, że nie staną na wysokości zadania.

Pornografia

Oglądanie filmów dla dorosłych nie jest tylko domeną singli – tak, ludzie w związkach też je oglądają. O ile nie jest to uzależnienie i nie przekłada się na związek to nie jest nic złego. Kłopot jednak jest wtedy, kiedy Twój partner woli taki film, od realnego zbliżenia z Tobą.

Mężczyźni tak jak kobiety, mogą po prostu nie mieć dnia, lub ochoty na zbliżenie. Najważniejsza jest komunikacja – póki rozmawiacie o swoich obawach, nie macie się o co martwić.

Komentarze

Komentarze