Zrobiła sobie nowe paznokcie! Odebrano jej 500 PLUS!

Mieszkanka województwa warmińsko-mazurskiego straciła świadczenia z tytułu 500 plus, ponieważ pieniądze przeznaczyła na wizytę u kosmetyczki! Dziennikarze Rzeczpospolitej ostrzegają: takich przypadków może być więcej!

Dziennikarze czasopisma „Rzeczpospolita” postanowili przyjrzeć się tej sprawie nieco bliżej. Okazuje się, że rodziny, którym przysługują środki z tzw. 500 plus mogą stracić świadczenie, jeżeli okaże się, że jest ono wykorzystywane w nienależyty sposób. Tak było w przypadku pewnej kobiety z województwa warmińsko-mazurskiego. Przeznaczyła ona pieniądze między innymi na manicure i utrzymanie nowego partnera!

Zdarza się, że wyjątkowych sytuacjach urzędnicy mogą zmienić formę wypłacania środków – z pieniężnej na rzeczową (np. na bony na zakupy). Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że takie bony nie mogą zostać przeznaczone na alkohol czy wyroby tytoniowe!

Czy zgadzacie się wprowadzonymi zmianami w naszym kraju? Czy waszym zdaniem pieniądze z tytułu 500 plus są wykorzystywane przez rodziców w odpowiedni sposób? Koniecznie napiszcie co o tym sądzicie. Czekamy na wasze komentarze pod artykułem.

Źródło: FAKT

Zobacz też: Która Z KOBIET NA OBRAZKU JEST MATKĄ DZIECKA? Sprawdź, czy znasz odpowiedź

 

Komentarze

Komentarze