11-latka pozwała do sądu LINIE LOTNICZE RYANAIR! Niedługo, na jej koncie pojawi się OGROMNA SUMA PIENIĘDZY!

Linie lotnicze Ryanair są zmuszone wypłacić swojej 11-letniej pasażerce ogromne odszkodowanie, które oscyluje na kwotę 150 tys. euro (około 645 tys. złotych). W trakcie podróży z Rzymu do Krakowa nastolatka dotkliwie poparzyła się gorącą czekoladą.

Do przykrej sytuacji doszło w 2016 roku, jednak dopiero teraz zakończyła się batalia sądowa między 11-latką, a liniami lotniczymi Ryanair. 8-letnia wówczas Sriya Venkata Neti pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, leciała wspólnie z rodzicami na wycieczkę do Krakowa. Zamówiła u stewardessy napój: gorącą czekoladę. Kiedy obsługa przyniosła gotowy napój okazało się, że kubek był na tyle gorący, że dziecko nie było w stanie go utrzymać w rękach. Niefortunnie gorący napój wylał się na kolana 8-latki.

Na ciele dziewczynki zaczęły pojawiać się bolesne pęcherze spowodowane poparzeniami. Mama dziewczynki zmuszona była odpiąć jej pasy i zdjąć mokre ubrania. Po wylądowaniu samolotu, dziecko zostało przewiezione do pobliskiego, krakowskiego szpitala. Kilka dni później hospitalizowano ją w szpitalu w Toronto.
Przerażająca dla dziecka sytuacja zmusiła rodziców do pozwania linii lotniczych. W opinii rodziców obsługa samolotu nie udzieliła dziewczynce odpowiedniej pomocy. Dodatkowo, stewardessy zażądały, by dziewczynka poszła do toalety, ponieważ rozprasza innych pasażerów.

Przedstawiciele linii Ryanair zaprzecza tym oskarżeniom. Ostatecznie, linie lotnicze doszły do porozumienia z 11-latką. Ryanair zobowiązał się, że wypłaci dziecku odszkodowanie. Trzeba przyznać, że kwota jest ogromna! Wynosi aż 150 tysięcy euro.

Zdjęcie: Pexels

Źródło: Facebook

Zobacz też: Poznaj historię 10-LATKA, który marzy o własnej linii lotniczej!

Komentarze

Komentarze