3 najważniejsze właściwości ZIELONEJ HERBATY! Zobacz, dlaczego warto ją pić!

Nie bez powodu na całym świecie uważa się zieloną herbatę za najzdrowszy napój. Jej właściwości zdrowotne zbadano już wiele lat temu — ma wiele przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które w zbawienny sposób wpływają na funkcjonowanie organizmu. Regularne picie zielonej herbaty zapewnia właściwe funkcjonowanie organizmu, a także ma wielki wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Oto 3 najważniejsze właściwości zielonej herbaty!

pixabay.com

Zielona herbata poprawia zdrowie

Zawarte w zielonej herbacie silne przeciwutleniacze mogą zmniejszyć powstawanie wolnych rodników w organizmie – zapobiegają uszkodzeniom komórek i chronią je. Zielona herbata doskonale wpływa na funkcjonowaniu układu immunologicznego i może zapobiec rozwojowi różnych infekcji wirusowych. Napój zawiera katechiny, które wspomagają profilaktykę antynowotworową. Te same przeciwutleniacze wykazują pozytywny wpływ w innym przypadku – zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera i Parkinsona. Dodatkowo regularne picie zielonej herbaty może zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy. Systematyczne spożywanie tego napoju zalecane jest osobom z nadciśnieniem, ponieważ skutecznie reguluje ciśnienie krwi. Badania wykazały, że picie zielonej herbaty zbawiennie wpływa także na naszą psychikę. Wspomaga leczenie stanów lękowych i depresyjnych. Warto pić regularnie zieloną herbatę, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zielona herbata spala tłuszcz 

Jednym z niewielu produktów, które rzeczywiście pomagając spalić tłuszcz jest właśnie zielona herbata, dlatego tak często uwzględniania jest we wszelkich jadłospisach dietetycznych. Napój pozytywnie wpływa na przemianę materii. Systematyczne picie herbaty może przeciwdziałać tworzeniu się cellulitu. Dzięki witaminie B i kofeinie zielona herbata hamuje nadmierny apetyt, dzięki czemu ryzyko podjadania niezdrowych przekąsek znacznie się zmniejsza. Moczopędne działanie zielonej herbaty sprzyja pozbywaniu się nadmiaru wody z organizmu. Więcej o sposobach na pozbycie się nadmiaru wody przeczytasz tutaj.

Zielona herbata poprawia wygląd

Sekretem nieskazitelnej cery kobiet urodzonych w Japonii jest między innymi zielona herbata. W Japonii napój ten symbolizuje długowieczność i zdrowie. Regularne picie zielonej herbaty doskonale wpływa na wygląd skóry. Od lat stosuje się ją w celu zachowania młodego wyglądu, ponieważ zapobiega powstawaniu zmarszczek i hamuje procesy starzenia się skóry. Napój okazuje się być pomocny także da osób zmagających się z trądzikiem i cera tłustą. Herbata hamuje nadmierną aktywność gruczołów łojowych, co może bardzo pomóc w walce z trądzikiem. Zielona herbata może również wpłynąć na strukturę włosa i wzmocnienie cebulek włosowych. Systematyczne picie zielonej herbaty przywróci matowym włosom blask, a także sprawi, że będą rosły szybciej.

Zobacz również: Niesamowite triki urodowe na świecie. Jak kobiety dbają o wygląd na innych kontynentach?

Komentarze

Komentarze