4 rośliny o właściwościach leczniczych, które warto mieć w domu

Rośliny doniczkowe to piękna ozdoba każdego pomieszczenia. Niektóre z nich obdarzone są dodatkowym atutami – mogą wpływać dobrze na nasze samopoczucie, zdrowie i wygląd. Jakie rośliny warto mieć w domu?

Aloes

Soku z aloesu używali już starożytni Egipcjanie do leczenia trudno gojących się ran. Dziś wiadomo, że sok z tej rośliny działa kojąca na wszelkie oparzenia, skaleczenia i otarcia. Stosowany jest również w kosmetyce, ponieważ nawilża i ujędrnia skórę. Niektórzy dermatolodzy zalecają aloes do stosowania przy trudno gojących się ranach. Więcej o właściwościach tej rośliny przeczytasz tutaj.

Gardenia

Gardenia to roślina, która wykazuje właściwości uspokajające. Wiele osób dekoruje pomieszczenia tą rośliną, by obniżyć ciśnienie krwi i łagodzić stany zapalne. Już nasze prababcie znały niezwykłe właściwości gardenii – łagodziła kłucia ucha, katar, a także pomagała przy reumatyzmie.

Paproć

Paprocie doskonale filtrują i nawilżają powietrze, a także pochłaniają szkodliwe substancje, takie jak formaldehyd. Dodatkowo wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie. Wykazuje również działanie zdrowotne – osoby chore w pobliżu paproci szybciej zdrowieją. Więcej o roślinach filtrujących powietrze przeczytasz tutaj

Skrzydłokwiat

Roślina ta polecana jest do pomieszczeń przez ekspertów od feng shui. Według nich, skrzydłokwiat w domu załagodzi stany depresyjne, wpłynie pozytywnie na samopoczucie i sprzyja optymizmowi. Dodatkowo jest to roślina bardzo łatwa w uprawie. Oczyszcza powietrze i pochłania szkodliwe substancje.

Zobacz również: 4 silnie trujące rośliny. Uważaj, jeśli masz je w domu!

 

Źródło: karodos.pl

Komentarze

Komentarze