5 wskazówek, czym warto się kierować wybierając damską kurtkę puchową

Kurtka puchowa bez wątpienia stanowi hit kilku ostatnich sezonów, a jej popularność nieustannie rośnie. Puchówka to obecnie nie tylko ciepłe okrycie wierzchnie, ale także element wykorzystywany w kompletowaniu codziennych stylizacji. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym kierować się podczas wyboru damskiej kurtki puchowej.

Zwróć uwagę na materiał zewnętrzny

Każde okrycie wierzchnie powinno posiadać przede wszystkim dobrej jakości materiał zewnętrzny. W przypadku puchówki jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ puch pod wpływem wilgoci traci zdolność zatrzymywania ciepła. Obecnie na rynku zakupić można między innymi kurtki wykonane z mieszanki poliestru i bawełny, a niektórzy producenci decydują się także na pokrycie swoich produktów powłoką teflonową – co sprawia, że tkanina staje się bardziej odporna na plamy i zabrudzenia. Kurtka puchowa, która została stworzona z myślą o trudnych warunkach klimatycznych, posiada tak zwaną membranę klimatyczną, która pomaga zapobiec wnikaniu wody, dzięki czemu odprowadza wilgoć i jest odporna na działanie wiatru.

Odpowiednio dopasuj rozmiar

Kurtki puchowe damskie to bardzo praktyczne okrycia wierzchnie, jednak należy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Decydując się na zakup puchówki warto wybrać model odrobinkę większy, aby można było założyć pod spód gruszą warstwę ubrań – np. wełniany sweter. Kurtka puchowa wyróżnia się doskonałym poziomem kompresji, jednak nie jest w stanie się rozciągnąć, z tego względu wymiary powinny zostać dostosowane w taki sposób, aby nie krępowały ruchów. Szeroka oferta kurtek puchowych damskich na MODIVO sprawi, że z pewnością wybierzesz rozmiar idealny dla siebie.

Wybierz właściwy krój

Obecnie producenci oferują bardzo szeroki wybór kurtek puchowych. Decyzja o wyborze właściwego kroju powinna zależeć przede wszystkim od figury, a także od wybranych dodatków. Decydując się na zakup kurtki puchowej należy zastanowić się z jakimi butami będziemy chciały ją zestawić – czy będą to klasyczne kozaki, czy może damskie botki lub wygodne trapery. Kurtki puchowe potrafią poszerzyć sylwetkę, dlatego warto zdecydować się na modele wykonane z naturalnego puchu, które są lżejsze i optycznie mniejsze. W celu uwydatnienia sylwetki panie często decydują się także na zakup kurtki z paskiem w talii lub ściągaczem. Przy tego typu kurtkach dobrze sprawdzają się także ukośne zamki błyskawiczne i wstawki, które odpowiadają za optyczne wysmuklenie sylwetki.

 

fot. Freepik

 

Dokładnie sprawdź wypełnienie

Przyjmuje się, że optymalna ilość puchu w wypełnieniu kurtki powinna wynosić około 100-300 gram, jednak nie należy zapominać o bardzo ważnym parametrze, jakim jest zdolność do rozprężania się. Rodzaj i jakość puchu, użytego do wypełniania kurtki puchowej, świadczy o jakości ubrania, a za najlepszy puch uznaje się ten pochodzący od ptaków hodowlanych. Zazwyczaj używa się puchu od kaczek lub gęsi, jednak to puch pochodzenia gęsiego oferuje użytkownikowi wyższą jakość, ponieważ jest on bardzo skuteczny w izolowaniu i dobrze chroni przed niskimi temperaturami.

Zdecyduj, czy potrzebujesz kurtki z kapturem

Decydując się na zakup kurtki puchowej należy wybrać model odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika. Kaptur stanowi bardzo przydatny element okrycia wierzchniego, jednak warto zrezygnować z niego w sytuacji, kiedy kurtka ma stanowić uzupełnienie nieco bardziej eleganckich stylizacji.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze