6 rzeczy, których POD ŻADNYM POZOREM nie powinnaś PISAĆ na Facebooku!

Lubisz portale społecznościowe takie jak Facebook lub Instagram? My też. Sprawdź jednak, które informacje lepiej jest pozostawić dla siebie…

Uważaj na to, co wstawiasz do sieci

Jak wiele z nas, ty pewnie też lubisz przeglądać Facebooka, czytać posty znajomych i okazjonalnie wrzucić coś od siebie. Jeśli wśród swoich znajomych masz jednak ludzi z pracy, a nawet szefa, uważaj na informacje, które przekazujesz.

Oto 6 rzeczy, o których NIGDY nie powinnaś pisać na Facebooku.

1. Przekleństwa i treści nawiązujące do seksu

Żadnych przekleństw i żadnych postów o podtekście seksualnym. Przeklinanie powoduje, że w oczach innych kreujesz się na osobę o ubogim zasobie słów, a co za tym idzie, o niższym IQ. O kwestiach związanych z seksem po prostu nie wypada rozmawiać na forum.

2. Strony, które dodajesz do ulubionych

Wszystkie lubimy klikać „Like”. Ze względu na karierę zawodową warto jednak zwrócić uwagę na strony, które dodajesz do ulubionych, pojawiają się one bowiem na twojej ścianie. Profile typu „Nienawidzę swojej pracy” czy „Nawalmy się w ten weekend”, nie świadczą o tobie dobrze.

3. Tagowanie

Być może sama nie wrzuciłabyś kompromitujących zdjęć z piątkowego wypadu do klubu, ale mogą to zrobić twoje koleżanki i, co gorsza, otagować cię na nich. Pilnuj zatem zdjęć i filmów, na których jesteś tagowana. W zakładce „prywatność” możesz zablokować swobodne tagowanie cię przez znajomych.

Czytaj też: Ojciec OTRUŁ SIEBIE I 4-LETNIEGO SYNKA! Przeczytaj jego PRZERAŻAJĄCY WPIS NA FACEBOOKU

4. Facebookowe gry

Uważaj, w co grasz na Facebooku, zwłaszcza w godzinach pracy. Gry automatycznie publikują różne posty na twojej tablicy. Jeżeli pojawiają się na niej regularnie gry typu „Wojny Gangów”, czy nawiązujące do picia alkoholu, twój szef nie będzie miał pewnie o tobie dobrego zdania.

5. Narzekanie na szefa i pracę

Nigdy nie narzekaj na swoją pracę i na swego szefa, publikując posty na swojej tablicy, które może zobaczyć każda osoba w internecie, nie tylko na Facebooku. Jeżeli nie przepadasz za swoimi obowiązkami, a aktualne miejsce pracy coraz bardziej cię frustruje, zastanów się nad jego zmianą. Poza internetem.

6. Informacje intymne i prywatne

Twoi znajomi z Facebooka nie muszą wiedzieć tego, ile szotów wódki udało cię wypić w trakcie sobotniej imprezy. Nie muszą też wiedzieć o twoich najbardziej intymnych sprawach, typu związek, stan konta czy stan zdrowia. Takie rzeczy lepiej zostawić do rozmowy w cztery oczy z najbliższymi.

Pamiętajmy, że Facebook w dużej mierze służy umiejętnemu kreowaniu naszego wizerunku. W dobie XXI wieku, warto uczyć się tej sztuki.

Źródło: The Telegraph

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze