6 typów ludzi, których potrzebujesz w swoim życiu

Nie ma znaczenia, ile ukończysz kursów, ile przeczytasz książek i ilu znajomych będziesz mieć w internecie. Każdy z nas potrzebuje PRAWDZIWYCH interakcji z innymi ludźmi – osób, które w nas wierzą, które nas wspierają i które życzą nam jak najlepiej…

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kim będą ludzie, którzy pojawią się w naszym życiu i jaką spełnią w nim rolę… Wielu z nich po prostu pojawia się i znika. Niektórzy nie wnoszą w nasze życie nic nowego albo, co gorsza, tylko je zatruwają. Z kolei inni zmieniają nasze życie na lepsze i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi, ważni i kochani…

Oto 6 typów ludzi, którymi warto otaczać się w swoim codziennym życiu!

1. Wzór do naśladowania

Wspaniale jest mieć w swoim życiu kogoś, kto byłby dla nas wzorem do naśladowania. To osoba, która posiada pewne cechy charakteru lub kieruje się zasadami życiowymi, które my także chcielibyśmy wyznawać. Posiadanie w swoim życiu takiego człowieka może motywować nas do wielu ważnym zmian i ciągłego doskonalenia się w tym, co robimy i jacy jesteśmy.

2. Osoba, która nas inspiruje

Są tacy ludzie, którzy inspirują nas i zachęcają do czerpania życia pełnymi garściami. Jeśli w twoim życiu jest osoba, która nieustannie cię do czegoś motywuje lub inspiruje, masz ogromne szczęście, ponieważ dzięki niej możesz poczuć się wyjątkowa, silna i gotowy do zmian! Tacy ludzie nieustannie motywują nas, żebyśmy szły do przodu, osiągały swoje cele i walczyły o swoje marzenia. Nie ciągną nas w dół i nie przytłaczają nas swoim pesymistycznym podejściem do życia, tylko wręcz przeciwnie – dodają nam prawdziwych skrzydeł i chęci do działania!

3. Osoba, która zawsze nam pomoże

To bardzo miłe uczucie, gdy wiesz, że jest osoba (lub kilka osób), która zawsze przyjdzie ci z pomocą, bez względu na wszystko… Mowa tu o różnych sytuacjach. Czy to o utracie pracy, chorobie czy rozstaniu z ukochaną osobą. Dzięki takiemu komuś wiesz, że masz na kim polegać i nie czujesz się niezręcznie dzwoniąc do niego i prosząc go o wsparcie lub pomoc. I co najważniejsze – dzięki takiej osobie, nigdy nie czujesz się samotna, bo wiesz, że zawsze jest obok!

Czytaj też: Świetna wiadomość! Posiadanie optymistycznego partnera może zapobiec…

ludzi
Unsplash

4. Dobry słuchacz

Umiejętność słuchania drugiej osoby jest prawdziwą sztuką. Niestety, wielu z nas nie potrafi tego robić. Gdy dopadnie cię natłok problemów i zmartwień, czasem najlepszym rozwiązaniem jest porozmawianie z kimś, kto po prostu cię wysłucha. Bez osądzania. Jeśli masz w swoim życiu taką osobę, powinnaś być za to wdzięczna.

5. Bratnia dusza

Bratnia dusza jest kimś więcej niż tylko przyjacielem, ta osoba doskonale rozumie wszystkie twoje uczucia i myśli, bez względu na to, jak dziwaczne mogą one się wydawać dla innych osób. Przy bratniej duszy, zawsze możesz być sobą i nie musisz udawać kogoś, kim tak naprawdę nie jesteś. Kiedy jesteście razem, oboje czujecie się po prostu fantastycznie!

6. Mądry człowiek

Wokół ciebie na pewno jest wielu naprawdę inteligentnych ludzi, ale znalezienie mądrego człowieka, tzw. mentora, z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Nie chodzi tu o wiek czy pozycję danej osoby, tylko o jej zdolność do udzielenia ci dobrej porady, którą weźmiesz sobie do serca i będziesz się jej trzymać.

Czytaj też: Nie do wiary! Połowa kobiet podejmuje decyzję o macierzyństwie POD WPŁYWEM…

ludzi
Unsplash

Źródło: Womanitely, Psychology

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze