Świetna wiadomość! Posiadanie optymistycznego partnera może zapobiec…

Czy twój partner zawsze widzi szklankę do połowy pełną czy do połowy pustą? Czy zwykle uważa, że wszystko będzie dobrze, czy źle?

Siła optymizmu

Naukowcy z Michigan State University odkryli, że dzięki optymistycznemu podejściu do życia, dana osoba może mieć znaczący wpływ na długoterminowe zdrowie fizyczne i psychiczne swojego partnera. Ta siła optymizmu pomaga powstrzymać ryzyko różnych problemów zdrowotnych, takich jak pogorszenie funkcji poznawczych, demencja i choroba Alzheimera.

Smutne statystyki

Według danych Population Reference Bureau (PRB), w samych Stanach Zjednoczonych liczba osób w wieku 65 lat i starszych osiągnęła nowy rekord 52 mln w 2018 r. PRB przewiduje, że liczba ta wzrośnie prawie dwukrotnie do 2060 r. Mało tego, w USA żyje 5,8 miliona osób z chorobą Alzheimera – najczęstszą postacią demencji – a co 65 sekund zapada na nią kolejna.

„Społeczeństwa uprzemysłowione starzeją się w bardzo szybkim tempie. To stwarza wiele wyjątkowych wyzwań, na które możemy nie być przygotowani” – powiedział doktor William Chopik.

Czytaj też: Czujesz się „wypalona”? Oto kilka sposobów na to, jak odzyskać siły!

optymistycznego
Unsplash

Badanie

Chopik jest współautorem nowego badania, które opublikowano w czasopiśmie „Journal of Personality”. Naukowiec zauważył, że ludzie żyją obecnie dłużej niż kiedykolwiek. To z kolei „przekłada się na dużą liczbę osób z zaburzeniami poznawczymi i demencją”.

„Mieliśmy motywację, aby dowiedzieć się, co prognozuje pogorszenie funkcji poznawczych. Odkryliśmy, że wiele z tego ma związek z tobą, ale niektóre z czynników mogą mieć również związek z twoim partnerem” – powiedział.

Wyniki

Badania wykazały, że posiadanie optymistycznego partnera, może bardzo pozytywnie wpłynąć na całe nasze życie. Chociaż optymizm wydaje się być dziedziczny, doktor Chopik wskazuje, że niektóre badania wykazały, że ludzie mają moc zmieniania swojej osobowości, angażując się w rzeczy, które powodują zmianę ich nastawienia do życia.

„Ludzie mogą wypracować bycie optymistą. Mogą doświadczać dużych zmian w całym okresie życia. Szczególnie po ważnych wydarzeniach życiowych. Istnieją wstępne badania sugerujące, że optymizm można zwiększyć poprzez odpowiednie działania. Jednak ta praca jest jeszcze w powijakach” – powiedział doktor Chopik.

Czytaj też: Przełomowe odkrycie! Badania pokazują, że NASTRÓJ taty wpływa na…

optymistycznego
Unsplash

Źródło: Medicalnewstoday.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze