7 powodów, by zacząć pić YERBA MATE

Yerba mate to napój, którego cenili Indianie Guarani, ponieważ usuwał zmęczenie i nieprzyjemne uczucie głodu. Ten ziołowy napar najbardziej popularny jest w Argentynie, gdzie ceremonia jego picia wiąże się z długoletnią tradycją. Yerba mate zyskuje popularność również w Polsce, a to za sprawą niezwykłych, zdrowotnych właściwości tego napoju. Jakie dobroczynne właściwości ma yerba mate? Oto 7 powodów, dla których warto pić ten ziołowy napar.

unsplash.com

Bogaty skład yerba mate

Przeprowadzono wiele badań, które udokumentowały niezwykłe substancje zawarte w yerba mate. Oprócz niemal wszystkich witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu napar zawiera również żelazo, wapń, beta-karoten, potas magnes i inne dobroczynne minerały.

Właściwości pobudzające

Systematyczne picie yerba mate przyczynia się do pozytywnych zmian w organizmie. Napój jest niezwykle pomocny przy problemach z koncentracją, ponieważ stymuluje układ nerwowy i pobudza, nie powodując przy tym rozdrażnienia i nerwowości.

Yerba mate przy odchudzaniu

Wiele lat wstecz Indianie Guarani zauważyli, że picie yerba mate hamuje uczucie głodu. Dziś ziołowy napar może pomóc niejednej osobie w walce o idealną sylwetkę – regularne picie yerba mate zapobiega napadom głodu, zmniejsza ryzyko podjadania niezdrowych przekąsek i poprawia przemianę materii.

Yerba mate przy profilaktyce ciężkich chorób

Zawarte w yerba mate przeciwutleniacze okazują się niezwykle pomocne w profilaktyce chorób wątroby, schorzeń układu krążenia i w profilaktyce antynowotworowej, ponieważ chroni zdrowe komórki przed rozwojem komórek rakowych.

Yerba mate a układ krwionośny

Kolejne badania potwierdziły, że napar wspomaga pracę układu krwionośnego. Picie yerba mate jest szczególnie ważne przy profilaktyce przeciwmiażdżycowej, ponieważ podnosi poziom dobrego cholesterolu, a zaniża poziom złego cholesterolu. Dodatkowo napój zmniejsza ciśnienie krwi i poprawia krążenie.

Właściwości przeciwgrzybiczne

Yerba mate ma właściwości przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne, a regularne picie naparu może pomóc przy nawracających infekcjach wewnętrznych i zewnętrznych.

Yerba mate a cukrzyca

Zaleca się spożywanie naparu osobom chorującym na cukrzyce. Jeden ze składników yerba mate – kwas chlorogenowy reguluje uwalnianie glukozy z wątroby, co jest niezwykle ważne w przypadku cukrzycy insulinozależnej. Inne składniki zawarte w napoju chronią przed powikłaniami przy cukrzycy.

Zobacz także: Jak kawa wpływa na nasz organizm? 7 dobroczynnych właściwości KAWY

 

Źródło: argentynalimited.pl

Komentarze

Komentarze