7 rzeczy, które mogą zaostrzyć depresję. Lepiej ich unikaj!

Depresja stała się prawdziwą plagą naszych czasów. Pandemia koronawirusa nie sprzyja zachowaniu zdrowia psychicznego. Depresja może zniszczyć życie. Dlatego tak ważne jest, żeby w porę ją rozpoznać i zacząć walczyć o swoje zdrowie. Należy unikać też czynników, które wywołują depresję.

Niepokojące objawy

Bezradność, beznadziejność i poczucie osamotnienia są zwiastunami depresji. Jeśli przez dłuższy czas towarzyszy nas smutek, przygnębienie czy nerwowość to możemy być pewni, że chorujemy na depresję. Warto skorzystać z porady specjalisty i zacząć walkę o swoje zdrowie i życie. Istnieją tez czynniki, które sprzyjają pojawieniu się tej groźnej choroby.

Brak snu

Zbyt mało i zbyt dużo snu mogą wywołać depresję. Warto zasypiać i budzić się o podobnej porze. Odpoczynek jest bardzo wskazany. Szczególnie narażone na depresję są osoby, które cierpią na bezsenność.

Stres

Potrafi mobilizować nas do działania, ale potrafi też odebrać życiodajne siły. Chroniczny stres może wywołać depresję, ponieważ podwyższa hormon stresu w naszym organizmie. Bardzo ważny jest relaks i zachowanie zdrowych proporcji między pracą, a życiem prywatnym.

Odżywianie

Jest bardzo ważne w przeciwdziałaniu depresji. Jeśli spożywamy zbyt dużo przetworzonej żywności i cukrów, to może nasilić to objawy depresji. Kofeina i alkohol też nie są pożądane. Fluor w pożywieniu sprzyja pojawieniu się tej choroby.

Pamięć

Zwykle pamiętamy o traumatycznych zdarzeniach. Złe emocje gromadzimy w sobie. Warto unikać takich stresujących sytuacji i nastawić się na pozytywne rozwiązania. To przyniesie nam spokój i ukojenie.

Toksyczne osoby

Osoby o złym usposobieniu, które krytykują i są antypatycznie nastawione, mogą wywołać u nas depresję. Najlepiej otaczać się szczerymi i pozytywnymi osobami. Toksyczność prędzej czy później nam zaszkodzi.

Media społecznościowe

Zbyt częste zaglądanie na portale społecznościowe sprzyja depresji. Najlepiej ograniczyć czas spędzony w sieci. Wyjdzie nam to na zdrowie.

Wyłącz telewizor

Zbyt długie oglądanie wiadomości, szczególnie tych tragicznych, może wywołać stres i przygnębienie. Wybierajmy pozytywne treści w mediach tradycyjnych. To sprzyja pogodzie ducha.

źródło: womanitely.com

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze