7 zalet macierzyństwa! Każda z Mam doświadcza ich na własnej skórze!

W Dzień Matki wiele Mam myśli o swoich pociechach i o tym , jak kobiety radzą sobie z macierzyństwem. Niesie ono ze sobą wiele zalet, których doświadczamy na co dzień. Jednak nie zawsze je doceniamy, a naprawdę warto!

Mistrzynie organizacji i zarządzania

Mamy zazwyczaj doskonale radzą sobie z zarządzaniem swoim czasem i obowiązkami. Potrafią oddzielać sprawy ważne od tych mniej istotnych. Gdy zostajesz mamą, automatycznie zmieniają się priorytety. Panie, które mają doświadczenie jako mamy są świetnym pracownikami, które potrafią dysponować nie tylko swoim czasem.

Walka o swoje

Mamy wiedzą jak walczyć o dobro dziecka, być pewną siebie i wierzyć we własne możliwości. Gdy poznajesz smak macierzyństwa, stajesz się bardziej przebojowa i śmiało idziesz po swoje. Przecież poradziłaś sobie z porodem i nauką zupełnie nowych rzeczy. To jest coś!

Pexels

Piękno na co dzień

Gdy urodzisz dziecko, staniesz się bardziej kobieca i będziesz emanować naturalnym pięknem. Nawet, gdy będzie doskwierać zmęczenie, niewyspanie i dodatkowe kilogramy, piękno będzie w tobie. Stanie się twoją naturalną cechą nie tylko urody, a osobowości.

Docenisz zdrowie

Być może kiedyś bardziej liczyła się praca, życie po godzinach, ale teraz bardziej docenisz zdrowie i dobre samopoczucie. Zyskasz świadomość, że wszystko co robisz, robisz z myślą o swoim dziecku. Dla niego przecież rezygnujesz zapalenia, gdy okazuje się, że spodziewasz się maluszka. Potem tez będziesz stawiała na zdrowy styl życia.

Miłość dziecka

W twoim życiu pojawia się ktoś, kto kocha cię całym sercem i jest zupełnie zależny od ciebie. Może tracić trochę swojej wolności, ale zyskujesz coś nieporównywalnie ważniejszego i piękniejszego. Pojawia się maluszek, który jest najważniejszy na świecie i dla którego również ty, jesteś całym jego światem.

Lepiej w sypialni

Gdy zostajesz mamą, zmieniają się twoje doznania w sypialni. Staję się zwykle jeszcze lepsze. Dzieje się to za sprawą oksytocyny. Jest to hormon miłości, który pojawia się, gdy dziecko witasz na świecie.

Bez bólu

Twoje miesiączki staną się mniej bolesne. Nie będziesz już tak cierpieć. Zdarza się często tak, że ciąża i poród rozwiązują problemy hormonalne.

Pexels

 

Źródło: Poradnik Zdrowie

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze